jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۲۰۵۹۵ ۰۵ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۲۲

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه با بیان اینکه هنوز یک استدلال واقع بینانه علیه توافق با ایران نشنیده است، گفت: دلیل اینکه چرا 99 درصد دنیا موافق توافق هسته ای با ایران هستند، این است که واقعا این توافق، توافقی خوب است.

99 درصد دنیا موافق توافق هسته ای با ایران هستند

به گزارش خبرگزاری رویترز، رییس جمهوری آمریکا که در اتیوپی سخن می گفت، از سخنوری ها علیه توافق هسته ای ایران با 1+5 از سوی اعضای حزب جمهوری خواه نیز انتقاد کرد.

اوباما خاطر نشان کرد: اکثریت دانشمندان هسته ای و کارشناسان عدم اشاعه تسلیحات کشتار جمعی از توافق اخیر با ایران حمایت کرده اند که این نشان می دهد این توافق بهترین راه برای مهار و محدود کردن برنامه هسته ای ایران است.

رییس جمهوری آمریکا در ادامه عنوان کرد: خبر خوب این است که هنوز انتقاد یا استدلال واقع بینانه از سوی جمهوری خواهان نشنیده ام.

وی در ادامه از اظهارنظرهای اخیر مایک هاکابی جمهوری خواه علیه توافق با ایران نیز انتقاد کرد.

این اظهارات اوباما در حالی مطرح شده است که جمهوری خواهان بارها از جمع بندی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 انتقاد کرده بودند اما دولت اوباما و اعضای 1+5 از این جمع بندی حمایت کرده اند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

کدام دست در این خاک باد می‌کارد؟

چهاردهم دی‌ماه امسال یک روز تلخ برای افغانستان بود. از پاکستان خبر رسید، ۱۰ معدنچی هزاره که گویا هفت نفر از آنها افغانستانی بوده‌اند توسط تروریست‌ها در ۵۰ کیلومتری شهر کویته، شبانه سر بریده شدند.

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

آخرین تنفس مصنوعی آمریكا به تروریست‌های سعودی

خشم ایالات متحده آمریكا از شكست در جنگ یمن، به نقطه اوج خود رسیده است. بن‌سلمان، بن‌زاید و دیگر مهره‌های واشنگتن در منطقه به نماد استیصال در برابر مقاومت تمام‌عیار انصارا... و نیروهای مقاومت یمن تبدیل شده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر