jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۲۰۵۹۵   ۰۵ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۹:۲۲

باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا روز دوشنبه با بیان اینکه هنوز یک استدلال واقع بینانه علیه توافق با ایران نشنیده است، گفت: دلیل اینکه چرا 99 درصد دنیا موافق توافق هسته ای با ایران هستند، این است که واقعا این توافق، توافقی خوب است.

99 درصد دنیا موافق توافق هسته ای با ایران هستند

به گزارش خبرگزاری رویترز، رییس جمهوری آمریکا که در اتیوپی سخن می گفت، از سخنوری ها علیه توافق هسته ای ایران با 1+5 از سوی اعضای حزب جمهوری خواه نیز انتقاد کرد.

اوباما خاطر نشان کرد: اکثریت دانشمندان هسته ای و کارشناسان عدم اشاعه تسلیحات کشتار جمعی از توافق اخیر با ایران حمایت کرده اند که این نشان می دهد این توافق بهترین راه برای مهار و محدود کردن برنامه هسته ای ایران است.

رییس جمهوری آمریکا در ادامه عنوان کرد: خبر خوب این است که هنوز انتقاد یا استدلال واقع بینانه از سوی جمهوری خواهان نشنیده ام.

وی در ادامه از اظهارنظرهای اخیر مایک هاکابی جمهوری خواه علیه توافق با ایران نیز انتقاد کرد.

این اظهارات اوباما در حالی مطرح شده است که جمهوری خواهان بارها از جمع بندی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 انتقاد کرده بودند اما دولت اوباما و اعضای 1+5 از این جمع بندی حمایت کرده اند.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها