در این اسلاید‌شو مهیج بیننده شاهد تصاویری دلهره‌آور از عکس‌های سلفی دو جوان حدودا 20 ساله روسی و اوکراینی و یک جوان 24 ساله بدلکار خواهد بود که با بالا رفتن از بلندترین آسمان خراشهای دنیا و ثبت تصاویر نفس‌گیر از خود سلفی می‌گیرند.
کد خبر: ۸۱۹۸۸۸
خطرناکترین سلفی ها از ستاره های دنیا+ اسلایدشو

دو جوان حدودا 20 ساله روسی و اوکراینی با اسامی مستعار ویتالی راسکافلف و وادیم ماخورف با بالا رفتن از بلندترین آسمان خراشهای دنیا و ثبت تصاویر نفس‌گیر از خود بر فراز آسمان، توانسته اند یک صفحه اینستاگرام با بیش از 100 هزار دنبال کننده ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از بیزینس اینسایدر، برج شانگهای چین، برج ایفل و اهرام مصر، پل منهتن در نیویورک در میان برجهایی که این دو جوان از آنها بالا رفته اند دیده می‌شوند. راسکافلف و ماخورف در حال حاضر دو عکاس حرفه ای به حساب می‌آیند و حتی به تازگی نمایشگاهی از عکسهای خود را برگزار کرده اند.

آنها برج نوردی خود را بدون هیچ طناب محافظ یا تجیهزات ایمنی انجام می‌دهند. آنچه که این دو جوان انجام میدهند ممکن است در بیشتر کشورها ممنوع باشد و از اینرو برای اجتناب از دستگیری از نام مستعار استفاده می‌کنند.

آنها اولین بار بالای پل ابوخوفسکی در سن پترزبورگ که 130 متر ارتفاع دارد با هم آشنا شدند. یکی از اولین سازه هایی که آنها از آن بالا رفتند یک آسمان خراش 316 متری در مسکو بوده است.

ماخوروف می‌گوید: پس از شش سال ما هنگام بالا رفتن از آسمان خراشهای اطراف دنیا هیچ ترسی نداریم.

یکی از بلندترین برجهایی که این دو جوان روسی و اوکراینی از آن بالا رفته اند برج 710 متری شانگهای چین است. ویدئوی صعود خوفناک آنها آنچنان در شبکه های اجتماعی دست به دست شد حتی یک شرکت حامی مالی آنها شد.

آنها به دیلی میل گفتند که مجبور شده اند تقریبا 12 ساعت در برج شانگهای که در آن زمان در دست احداث بوده بخوابند تا هوا روشن شود و برای اینکه توسط ماموران امنیتی دستگیر نشوند در سال نو چینی به شانگهای رفته اند.

مقامات چینی پس از مشاهده فیلم صعود از برج شانگهای، آنها را برای همیشه از ورود به چین منع کردند اما آنها با نام مستعار مجددا وارد چین شده و این بار از مرکز مالی 110 طبقه پینگ‌آن در شهر شنزن بالا رفتند.

راسکلوف به دیلی میل می‌گوید: ترجیح میدهم از یک ارتفاع زیاد سقوط کنم و بمیرم تا اینکه از یک ساختمان چهار طبقه بیفتم و برای بقیه عمرم معلول شوم.

وی افزود: خانواده اش از ماجراجوییهای آنها راضی نیستند و همیشه نگران آنها هستند.

آنها طی سه سال گذشته به بیش از 50 کشور از جمله چین، ژاپن، آمریکا و برزیل سفر کرده و از آسمان خراشهای آنها بالا رفته اند.

در زیر برخی از عجیب ترین و ترسناک ترین سلفی‌های این دو جوان ماجراجو را که صدها متر بالاتر از سطح زمین به ثبت رسیده اند مشاهده می‌کنید.

سومین نفر «جیمز کینگستون» کوهنورد و بدلکار ۲۴ ساله برای اولین بار در دنیا بدون تجهیزات از سازه ۴۴۰ فوتی غرب لندن بالا رفت.

کینگستون در بالای این سازه عکس سلفی انداخت. مشرق‌نیوز تصاویری از این جوان منتشر کرده است.(ایسنا)

منبع عکس: بیتوته و مشرق

جلوه های ویژه: جواد ودودزاده/جام‌جم نما

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
عصر برده‌داران مجازی

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با فرزاد مؤتمن، در باب کتابخوانی و بازیگری‌اش در فیلم «خاطرات بندباز»

عصر برده‌داران مجازی

نیازمندی ها