jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۸۱۹۷۸۰   ۰۳ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۳:۱۴

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از انتخاب اعضای کمیسیون ویژه بررسی"برجام" در جلسه فردای خانه ملت خبر داد.

فردا؛ انتخاب اعضای کمیسیون ویژه بررسی «برجام» در صحن مجلس

سیدشریف حسینی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی از انتخاب اعضای کمیسیون ویژه بررسی "برجام" در صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، قرار است اعضای 15 نفره کمیسیون ویژه بررسی "برنامه جامع اقدام مشترک" فردا در صحن علنی مجلس انتخاب شوند.

وی درباره سازوکار انتخاب اعضای کمیسیون ویژه بررسی"برجام" در مجلس، افزود: محدودیتی برای نمایندگان جهت عضویت در این کمیسیون وجود ندارد و هر کدام از نمایندگان که تمایل داشته باشند، می‌توانند برای عضویت در کمیسیون ویژه بررسی"برجام" کاندیدا شوند.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس، تأکید کرد: براساس آئین‌نامه‌ داخلی مجلس، 15 تن از نمایندگان مجلس که بتوانند در صحن علنی خانه ملت بیشترین رأی را از سوی نمایندگان مجلس کسب کنند، عضو کمیسیون ویژه بررسی"برجام" خواهند بود.

حسینی در پایان خاطر نشان کرد: اعضای هیئت‌رئیسه کمیسیون ویژه بررسی "برنامه جامع اقدام مشترک" در اولین جلسه این کمیسیون مشخص می‌شوند.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

گام‌های موثر برای جدی‌تر شدن نگاه به شرق

تحرکات دیپلماتیک منطقه‌ای با هر یک از کشورهایی که در مناطق آسیایی، آفریقایی و آمریکایی وجود دارد کاری پسندیده، مفید و منتهی به اثر خوب و نتایج درخشان برای کشورمان محسوب می‌شود. یکی از مهمترین همکاری‌ های اقتصادی با مجموعه کشورهایی است که در منطقه شرق آسیا قرار دارند و به سازمان همکاری اقتصادی شانگهای معروف هستند.

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

آژانس باید به رویکرد فنی و غیرسیاسی بازگردد

 بر اساس تجربیات سالیان گذشته چند نکته درباره آژانس بین‌ المللی انرژی اتمی وجود دارد. نکته اول این است که آژانس یک محیط سیاسی است، به این معنا که اعضای شورای‌ حکام همیشه اکثریت غربی داشته و آژانس از این نظر یک ابزار سیاسی در دست کشورهای غربی بوده که هرگاه خواسته‌اند، فشار خود را نسبت به کشورهای دیگر افزایش یا کاهش داده‌اند.

دیپلماسی سلامت

دیپلماسی سلامت

یکی از مهم‌ترین زمینه‌ها در حوزه فعالیت سیاست خارجی هر کشور، تامین منافع ملی است. درواقع ما باید وزارت امورخارجه را یک ایران خارج از کشور و خارج از مرز بدانیم. یعنی وزیر خارجه، وزیر بهداشت ایران در خارج از مرزها است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها