کلاهبرداری دکتر قلابی به بهانه احداث موسسه خیریه

پزشک قلابی زن که با فریب مردم از آنها کلاهبرداری کرده و گریخته بود، زمانی که قصد داشت افراد جدیدی را به دام بیندازد، در شهر زنجان دستگیر شد .
کد خبر: ۸۱۹۶۹۴
کلاهبرداری دکتر قلابی به بهانه احداث موسسه خیریه

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده زمستان سال گذشته با شکایت مردی از یک پزشک زن در دستور کار ماموران پلیس آگاهی استان زنجان قرار گرفت .

شاکی در اظهاراتش گفت: برای فروش قطعه زمین 300 متری به بنگاهی رفته بودم که آنجا با زنی آشنا شدم که خودش را یک پزشک معرفی و ادعا کرد می‌خواهد قطعه زمینی را به‌منظور احداث موسسه خیریه برای کودکان بی‌سرپرست در شهر زنجان بخرد.

پس از گفت‌وگو با این زن و با توجه به نیت ‌خیرش به او اعتماد کردم و تصمیم گرفتم زمینم را با تخفیف به قیمت 110 میلیون تومان به او بفروشم .

وی خاطرنشان کرد: پس از نوشتن قولنامه، او به‌عنوان بیعانه 10 میلیون تومان به من پرداخت کرد و برای بقیه پول هم چک داد و قرار شد بعد از نقد شدن چک‌ها، در دفترخانه سند را به‌نام وی ثبت کنم. زمانی که به بانک رفتم، متوجه شدم چک‌ها بلامحل بوده و زن پزشک پولی در حساب ندارد. با تلفن همراهش تماس گرفتم اما خاموش بود. حتی نشانی خانه‌اش هم غیرواقعی بود و نتوانستم او را پیدا کنم. بعد متوجه شدم زن شیاد زمین مرا به فرد دیگری فروخته است .

همزمان با تشکیل پرونده قضایی و شروع تحقیقات و چهره‌نگاری رایانه‌ای از متهم فراری، ماموران در جستجوی این زن کلاهبردار بودند تا این که با استعلام از سازمان نظام پزشکی شهر زنجان متوجه شدند متهم فراری پزشک نبوده و این عنوان را جعل کرده است .

در این مرحله از تحقیقات، ماموران با بررسی بانک مجرمان حرفه‌ای در پلیس آگاهی، متوجه شدند تصویر رایانه‌ای پزشک قلابی به یک زن سابقه‌دار که به اتهام جعل و کلاهبرداری سه بار به زندان افتاده است، شباهت دارد.

با مشخص شدن این موضوع، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد تا این که هفت ماه پس از وقوع حادثه دو روز پیش ماموران با کشف سرنخ‌هایی پی بردند متهم فراری چند نفر دیگر را هم را به بهانه خرید زمین‌هایشان برای احداث موسسه خیریه فریب داده و درصدد کلاهبرداری از آنها بوده است. در ادامه تحقیقات مخفیگاه زن کلاهبردار شناسایی و او دستگیر شد .

رئیس پلیس آگاهی استان زنجان در این باره به جام‌جم گفت: با انتقال متهم به پلیس آگاهی، او در بازجویی اعتراف کرد شاکی را فریب داده و پس از کلاهبرداری 110 میلیون تومانی از وی، قطعه زمین او را که قولنامه‌ای به‌نامش ثبت شده بوده، 80 میلیون تومان به فرد دیگری فروخته است. متهم قصد داشته افراد دیگری را هم به شیوه‌ای مشابه فریب دهد که ناکام مانده بود. تحقیقات از متهم نشان می‌داد وی پیش از این نیز با جعل عنوان پزشک، مردم را به بهانه فروش خودروهای مدل بالا فریب داده و با کلاهبرداری‌های کلان از آنها تحت تعقیب دیگر مراکز پلیس هم بوده است .

سرهنگ جعفر رحمتی خاطرنشان کرد: برای متهم قرار قانونی صادر شده و تحقیقات از وی ادامه دارد. از مردم می‌خواهیم چنانچه در دام این پزشک قلابی گرفتار شده‌اند، با حضور در پلیس آگاهی از وی شکایت و پرونده‌هایشان را پیگیری کنند.

وی با هشدار به مردم، از آنها خواست قبل از معامله با افراد از هویت واقعی و عنوان شغلی که آنها خود را با آن معرفی می‌کنند، مطمئن شوند تا در دام افراد کلاهبردار گرفتار نشوند. همچنین از صاحبان بنگاه‌های ملکی و نمایشگاه‌های خودرو می‌خواهیم تا دقت لازم را هنگام معامله‌های خود با مردم داشته باشند و زمانی که قصد معامله ملک، زمین یا خودرو را دارند از اصالت اسناد و هویت مالک آن اطمینان یابند. همیشه باید توجه داشت کلاهبرداران، افرادی چرب‌زبان هستند و قربانیان را طوری فریب می‌دهند تا درباره ادعایشان تحقیق نکنند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها