jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۹۳۸۹ ۰۱ مرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۱۵

رئیس جمهور آمریکا تلاش هایش برای کسب موافقت کنگره آمریکا در حمایت و تصویب توافق هسته ای با ایران را شدت بخشیده است.

تلاش فزاینده اوباما برای کسب موافقت کنگره در تصویب برجام

باراک اوباما به ۳ وزیر کابینه خود برای ارائه گزارش های طبقه بندی شده به کنگره ماموریت داد و با این اقدام تلاش خود را برای جلب نظر کنگره با هدف تصویب توافق هسته ای ۱۴ جولای با ایران موسوم به «برجام» شدت بخشید.

در مقابل نیز «ران درمر» سفیر رژیم صهیونیستی در آمریکا در دیدار با محافظه کارترین نمایندگان جمهوریخواه مجلس نمایندگان از آنها خواسته است همه تلاش خود را برای جلوگیری از تصویب این توافق به کار گیرند.

«جان کری» وزیر امور خارجه، «ارنست مونیز» وزیر انرژی و «جک لو» وزیر خزانه داری آمریکا امروز در جلسه استماع کمیته روابط خارجی سنا پیرامون جزئیات توافق هسته ای کشورهای ۱+۵ با ایران توضیحاتی خواهند داد.

پایگاه اینترنتی روزنامه نیویورک تایمز، جلسه استماع امروز کمیته روابط خارجی سنا و مصاحبه های خبری گسترده اوباما و کری با محافل مطبوعاتی را شدت بخشیدن به تلاش های کاخ سفید برای کسب موافقت کنگره دانسته و آن را گواهی بر این امر محسوب می کند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر