jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۱۹۲۲۰   ۰۱ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه گفت: راهکار عبور از بحران سوریه صرفا سیاسی است و کسانی که اقدام به مسلح کردن مخالفان نظام سوریه می‌کنند، درصدد کسب امتیاز سیاسی هستند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین امیرعبداللهیان در دیدار استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، با تشکر از تلاش‌های وی در کمک به یافتن راه‌حل سیاسی در سوریه، اظهار کرد: ما اصلاحات را ضروری می‌دانیم ولی با هر ایده‌ای که به دنبال برهم ریختن اوضاع در سوریه باشد مخالفیم و معتقدیم هر گونه تغییری باید به روش دموکراتیک و در داخل سوریه به دست مردم این کشور انجام شود.

وی افزود: امروز جریان‌های تروریستی هستند که تحت نام‌های مختلف در مقابل سوریه قرار گرفته‌اند و جمهوری اسلامی ایران نیز به سوریه و کشورهای در معرض تهدیدات تروریستی در مبارزه علیه تروریسم کمک می‌کند.

امیرعبداللهیان با تبیین طرح چهار ماده‌ای وزیر خارجه کشورمان، بر ضرورت مبارزه جدی و غیرگزینشی با تروریسم در منطقه تاکید کرد.

دی‌میستورا نیز در این دیدار با اشاره به افزایش خطر تروریسم در سوریه، راه‌حل نظامی را بی‌نتیجه دانست و بر ضرورت اقدام جدی در حل بحران سوریه از طریق راهکار سیاسی تاکید کرد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه، خروج جنگجویان خارجی از این کشور و احترام به حقوق همه طیف‌های جامعه سوریه را اساس راه‌حل سیاسی برشمرد.

وی با اشاره به نتایج خوب رایزنی‌های ژنو درباره حل بحران سوریه، بر ضرورت همکاری جمعی کشورهای دارای تاثیر در صحنه سوریه و حضور جمهوری اسلامی ایران در این همکاری‌ها تاکید کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عراق خواهان تعادل سیاسی است

عراق خواهان تعادل سیاسی است

با توجه به شرایط خاص و ویژه‌ای که در آن آقای مصطفی الکاظمی به‌عنوان نخست‌ وزیر عراق انتخاب شد، باید به این نکته توجه داشت که وی به‌عنوان بالانس کننده میان نیروهای مؤثر در کشور عراق مطرح است.

ویروس در جهش است

ویروس در جهش است

این روزها بحث درباره جهش‌ های ویروس داغ است؛ دیروز نایب‌ رئیس‌ مجلس از شواهد تایید نشده‌ای گفت که از جهش ویروس ایرانی در قزوین حکایت دارد، پس از او رئیس روابط‌ عمومی وزارت بهداشت نیز به این موضوع پرداخت و گفت تاکنون افزون بر ۷۰ جهش در ایران شناسایی شده که البته هیچ‌ کدام تغییر معناداری در رفتار ویروس ایجاد نکرده و اطلاق واریانت (گونه) جدید به آنها درست نیست.

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

چرا هزینه نقل‌وانتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی گران است؟

موضوع هزینه سند نقل‌ و انتقال خودرو در دفاتر اسناد رسمی یکی از گلایه‌های مهم مردم در سال‌های گذشته بوده است؛ این موضوع در حالی است که با میانداری مقامات پلیس راهور، افکار عمومی شناسنامه خودرو (برگ‌ سبز) صادره از سوی نیروی انتظامی را به عنوان سند خودرو کافی می‌دانند و از این نظر معتقدند هزینه دریافتی در دفاتر اسناد رسمی بابت ثبت رسمی نقل‌وانتقال خودرو، گران و بار مضاعفی بر دوش مردم به حساب می‌آید.

گفتگو

بیشتر
مدرسه خیابانی (+تصاویر)

گفت‌و گو با دکتر حسن گلچین‌ نژاد دزفولی، استاد دانشگاه و معلم باسابقه‌ای که به کودکان کار مهاجر در خیابان درس می‌دهد

مدرسه خیابانی (+تصاویر)

مشهد؛ دهه شصت

گفت‌وگو با کارگردان، نویسنده و بازیگران سریال «نوروز رنگی» که ایام عید روی آنتن شبکه ۵ خواهد رفت

مشهد؛ دهه شصت

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر