معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه گفت: راهکار عبور از بحران سوریه صرفا سیاسی است و کسانی که اقدام به مسلح کردن مخالفان نظام سوریه می‌کنند، درصدد کسب امتیاز سیاسی هستند.
کد خبر: ۸۱۹۲۲۰

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، حسین امیرعبداللهیان در دیدار استفان دی‌میستورا، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه، با تشکر از تلاش‌های وی در کمک به یافتن راه‌حل سیاسی در سوریه، اظهار کرد: ما اصلاحات را ضروری می‌دانیم ولی با هر ایده‌ای که به دنبال برهم ریختن اوضاع در سوریه باشد مخالفیم و معتقدیم هر گونه تغییری باید به روش دموکراتیک و در داخل سوریه به دست مردم این کشور انجام شود.

وی افزود: امروز جریان‌های تروریستی هستند که تحت نام‌های مختلف در مقابل سوریه قرار گرفته‌اند و جمهوری اسلامی ایران نیز به سوریه و کشورهای در معرض تهدیدات تروریستی در مبارزه علیه تروریسم کمک می‌کند.

امیرعبداللهیان با تبیین طرح چهار ماده‌ای وزیر خارجه کشورمان، بر ضرورت مبارزه جدی و غیرگزینشی با تروریسم در منطقه تاکید کرد.

دی‌میستورا نیز در این دیدار با اشاره به افزایش خطر تروریسم در سوریه، راه‌حل نظامی را بی‌نتیجه دانست و بر ضرورت اقدام جدی در حل بحران سوریه از طریق راهکار سیاسی تاکید کرد.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه حفظ یکپارچگی و تمامیت ارضی سوریه، خروج جنگجویان خارجی از این کشور و احترام به حقوق همه طیف‌های جامعه سوریه را اساس راه‌حل سیاسی برشمرد.

وی با اشاره به نتایج خوب رایزنی‌های ژنو درباره حل بحران سوریه، بر ضرورت همکاری جمعی کشورهای دارای تاثیر در صحنه سوریه و حضور جمهوری اسلامی ایران در این همکاری‌ها تاکید کرد.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها