jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۱۹۲۱۵   ۰۱ مرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان این‌که برای گسترش شادی و خنده در کشور باید فرهنگ‌سازی کنیم، گفت: «خنده درمانی» یک روش علمی و مورد تائید وزارت بهداشت است که سلامت انسان را ارتقا می‌دهد.

علی اکبر سیاری در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: خنده و شادی یک نیاز اساسی برای سلامت انسان است. هر انسان، 10 به توان 14 سلول دارد و هنگامی که می‌خندیم 10 به توان 14 سلول انسان می‌خندد و هنگامی که گریه می‌کنیم 10 به توان 14 سلول انسان گریه می‌کند. وی ادامه داد: وقتی که می‌خندیم این‌طور نیست که فقط چهره ما شاد می‌شود بلکه فعل و انفعالات شیمیایی در بدن صورت می‌گیرد که تمام سلول‌های ما شاد و با نشاط می‌شود و وقتی خشمگین یا غمگین می‌شویم، تک تک سلول‌های بدن ما خشمگین یا غمگین می‌شود. معاون بهداشت وزیر بهداشت عنوان کرد: تحقیقات نشان داده که به‌طور قطع خنده و شادی، سطح سلامت انسان را بالا می‌برد و اگر می‌خواهیم برای ارتقای سلامت مردم کاری انجام دهیم باید روی نشاط و خنده مردم کار کنیم. وی یادآور شد: بررسی‌های شیوع شناسی در کشور نشان می‌دهد که از نظر سلامت روان با مشکل مواجه هستیم و حدود 23 درصد جمعیت کشور به یکی از انواع اختلالات روانپزشکی مبتلا هستند که شایع‌ترین آنها افسردگی و اضطراب است.

سیاری اظهار کرد: برای گسترش شادی و خنده در کشور باید فرهنگ‌سازی کنیم، صدا و سیما و همه رسانه‌های کشور باید وقت بیشتری برای شادی و نشاط در جامعه بگذارند، باید این اعتقاد را در جامعه گسترش دهیم که خندیدن و شاد بودن، هم باعث ارتقای سلامت می‌شود و هم باعث می‌شود که به عنوان یک انسان سالم، اخلاق بهتری داشته باشیم و بنابراین خندیدن باعث می‌شود که به بهشت برویم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر