jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۷۹۲ ۳۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر بندرعباس گفت: بزودی ورود مردم به ساحل و دریا ممنوع می‌شود.

کیانوش جهانبخش به ایسنا گفت: یکی از مقاصد اصلی گردشگری شهر بندرعباس، بازار آبزیان این شهر است. در صورتی که ورود پساب با بار آلودگی‌های میکروبی به دریا ادامه یابد و برای رفع این معضل، چاره‌ای اندیشیده نشود، بزودی باید روی ساحل و دریا تابلوهایی با عناوین ورود ممنوع نصب شود.

وی با تاکید بر این‌که بیان این مساله بزرگنمایی در بحران موجود نیست، تصریح کرد: بررسی‌های علمی می‌تواند این موضوع را به اثبات برساند و اگر این اتفاق بیفتد، بندرعباس هویت خود را از دست می‌دهد. این مساله علاوه بر کاهش حضور گردشگران در بندرعباس و مشکلاتی که ناشی از بیماری‌های مختلف گریبانگیر مردم شهر می‌شود، رونق اقتصادی در صنعت شیلات نیز از بین خواهد رفت و در این مسیر بیشترین ضرر را بومیان منطقه خواهند دید.

جهانبخش با اشاره به برگزاری جشنواره‌های خلیج ‌فارس در بندرعباس، خاطرنشان کرد: سالانه مبالغ زیادی صرف صیانت از نام بلند خلیج‌فارس در قالب جشنواره و همایش‌ها می‌شود، ولی ای کاش در جهت پاکسازی و مصون نگه‌داشتن هرگونه ناپاکی و آلودگی آن نیز منابع اعتباری ویژه‌ای در نظر گرفته شود و اقدام شایسته‌ای در این زمینه صورت گیرد. الان بدون هیچ گونه تعارفی در وضعیت قرمز قرار داریم.

رئیس کمیسیون خدمات شهری بندرعباس گفت: متاسفانه مسئولان آب و فاضلاب در مقاطع مختلف اذعان می‌دارند که پساب وارد شده به دریا هیچ‌گونه آلودگی میکروبی ندارد، حال آن‌که بررسی‌های جدید نشان می‌دهد در وضعیت نامناسب و خطرناکی قرار داریم.وی اضافه کرد: دوستان در حوزه آب و فاضلاب اگر مشکل اعتباری دارند، صادقانه با مردم در میان بگذارند و برای حل این مشکل از همراهی مردم بهره‌ ببرند و اگر مشکل تخصصی و مدیریتی وجود دارد، از مسئولان بالادستی تقاضا داریم تصمیم عاجلی گرفته و بیش از این بر این آمارها اصرار نورزند و به خواسته بحق مردم در این حوزه جامه عمل بپوشانند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر