jamejamonline
فرهنگی کد خبر: ۸۱۸۶۷۳ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۸

سرکی کروک، کشیش پنجاه ساله مسیحی در حرم مطهر امام حسین(ع) اظهار داشت: سال هاست آرزوی سفر به شهر کربلا و زیارت حرم مطهر امام حسین (علیه السلام) را داشتم.

ارادت کشیش مسیحی و همسفران اکراینی اش به امام حسین(ع)

وی افزود: من نیز همچون بسیاری از مسیحیان شیفته امام حسین علیه السلام هستم و ایشان را دوست دارم. امام حسین علیه السلام انسانی است که بخاطر سعادت انسان ها و دفاع از حقوق مظلومان از جان خود و خانواده خود گذشت. لذا ما برخی از محبین امام حسین علیه السلام از کشورهای (روسیه) و (اکراین) تصمیم گرفتیم در غالب هیئتی به این مکان مقدس مشرف شویم.

کشیش اکراینی تصریح کرد: بسیاری از مسیحیان اوکراین ارتباط خوبی با مسلمانان دارند و به اسلام احترام می گذارند و دوست دارند با تمدن و شخصیت های بزرگ اسلامی همچون امام حسین علیه السلام آشنا شوند و علاوه بر این آرزو دارند تا قرآن کریم به زبان های آنان ترجمه شود تا از این طریق به تصویری صحیح و واقعی از اسلام دست یابند.

کشیش اکراینی گفت: اکنون مسلمانان اکراین در ساخت مساجد و انجام مراسم های دینی خود آزاد هستند و اسلام در تمام کشورهای جهان به سرعت رو به گسترش است و همین باعث شد ما به کربلا سفر کنیم تا با یکی از شخصیت های بزرگ اسلامی به نام امام حسین(ع) آشنا شویم؛ شخصیتی که جان خود و اهل بیت و یاران خود را فدای دین مقدس خویش کرد.

وی افزود: سفر گروه اکراینی به کربلا به خاطر تاثیر این شهر بر پیروان تمام ادیان آسمانی است تا ما نیز با تاریخ و سنت ها و تمدن کهن این شهر آشنا شویم.

سرکی کروک در خاتمه گفت: گروه اوکراینی پس از آشنایی بیشتر با شخصیت بزرگ امام حسین(ع) و دانستن فداکاری های امام حسین و شهادت ایشان و یاران و اهل بیت ایشان در راه یاری دین اسلام و دفاع از کرامت انسان تحت تاثیر قرار گرفته اند و امام حسین را دوست دارند و از سوی دیگر استقبال گرم و صمیمانه اهالی کربلا و اخلاق نیکوی مردم این شهر نیز فوق تصور ما بوده که این نیز نشان دهنده اصول و مبانی و ارزش های والای دین اسلام است.(پایگاه بین المللی همکاری های خبری شیعه)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر