jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۸۵۰۴ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۱۹

دبیر کل سازمان ملل با صدور بیانیه ای ضمن استقبال از قطعنامه لغو تحریم های ایران در شورای امنیت این سازمان حمایت همه جانبه این نهاد بین المللی از اجرای کامل مفاد قطعنامه مذکور را اعلام کرد.

بان کی مون : همه جانبه از قطعنامه لغو تحریم های ایران حمایت می کنیم

بان کی مون دبیر کل سازمان ملل متحد روزدوشنبه با صدور بیانیه ای ضمن ابراز خرسندی و استقبال از تصویب قطعنامه 2231 شورای امنیت مبنی بر لغو همه تحریم های سابق این شورا علیه ایران، تصویب آن را قدمی در تداوم توافق تاریخی هسته ای میان ایران و کشور های 5+1 و تضمینی دوباره بر برنامه جامع اقدام مشترک'برجام' دانست.

در بیانیه بان کی مون آمده است که : قطعنامه 2231 قدمی در جهت حمایت از برنامه جامع اقدام مشترک خواهد بود و با پی ریزی روند تسهیل اجرایی کردن این برنامه امکان پیروی همه کشورها از تعهدات خود را در چهارچوب توافقنامه مذکور فراهم خواهد کرد.

دبیر کل سازمان ملل متحد درنهایت آمادگی این نهاد بین المللی را برای فراهم آوردن کمک های لازم در جهت به اجرا در آمدن قطعنامه مذکور اعلام کرده است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر