jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۸۴۶۶ ۳۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

دختران جوان وقتی همراه پسر جوان برای گردش به حاشیه شهر می‌رفتند، نمی‌دانستند چه سرنوشت شومی در انتظارشان است و در دام سارقان حرفه‌ای گرفتار می‌شوند.

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده از چندی پیش با شکایت دختر جوانی در کلانتری 11 شهرستان گنبد کاووس استان گلستان در دستور کار پلیس قرار گرفت. شاکی به ماموران گفت: روز حادثه با پسر مورد علاقه‌ام برای تفریح به خارج از شهر رفته بودیم که یک موتورسوار راهمان را سد کرد و در حالی که چاقویی در دست داشت، ما را با زور و تهدید از خودرو پیاده کرد. بعد هم ما را کتک زد و پول و گوشی تلفن همراه و طلای مرا گرفت و متواری شد. پسر مورد علاقه‌ام او را تعقیب کرد اما ناکام ماند.

همزمان با شروع تحقیقات، ماموران به جستجوی متهم فراری پرداختند اما موفق به یافتن وی نشدند. چند روز بعد از این شکایت، دو دختر دیگر هم با حضور در کلانتری‌های دیگر، شکایت‌های مشابهی را مطرح کردند. با افزایش شکایت‌ها، پرونده برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان پلیس آگاهی شهرستان گنبد کاووس قرار گرفت تا این‌که هفته گذشته دختر جوانی با حضور درپلیس آگاهی، از مردی نقابدار به اتهام کتک زدن وی و سرقت اموالش شکایت کرد.

با تحقیق از این شاکی معلوم شد او نیز مانند دیگر مالباختگان در دام همان سارق گرفتار شده است. اما در ادامه تحقیقات مشخص شد متهم فراری هنگام درگیری با این شاکی برای چند لحظه نقابش افتاده و شاکی توانسته چهره او را به خاطر بسپارد. با کشف این سرنخ و چهره‌نگاری، روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد.

ماموران در ادامه با بررسی آلبوم مجرمان حرفه‌ای دریافتند این تصویر به یک متهم حرفه‌ای به نام احمد شباهت دارد که بارها به اتهام سرقت، زورگیری و شرارت دستگیر و زندانی شده است.

در ادامه مخفیگاه احمد به طور نامحسوس کنترل و وی دو روز پیش دستگیر شد. متهم با انتقال به پلیس آگاهی با اعتراف به سرقت‌های سریالی‌اش از دختران جوان به پلیس گفت: از زمستان سال گذشته که از زندان آزاد شدم، دزدی‌هایم را از سر گرفتم. موضوع را با دوستم محمد در میان گذاشتم که قول همکاری داد. او با پوشش آراسته و خودروی مدل بالا در شهر تردد می‌کرد و با شناسایی دختران جوان، با آنها طرح دوستی می‌ریخت. او پس از جلب اعتماد دختران جوان، به دروغ به آنها ابراز علاقه می‌کرد و به بهانه ازدواج فریبشان داده و آنها را به دام می‌انداخت.

وی ادامه داد: بر اساس نقشه‌مان با دختران برای تفریح به حاشیه شهر می‌آمد و ما آنجا نقشه سرقت را اجرا می‌کردیم. محمد برای این‌که ماجرا واقعی‌تر جلوه کند، با من درگیر می‌شد.

با ثبت اظهارات دزد حرفه‌ای، همدستش نیز تحت تعقیب قرار گرفت و روز بعد دستگیرشد .

فرمانده انتظامی شهرستان گنبد کاووس در این باره به جام‌جم گفت: با اعتراف متهمان به ده‌ها فقره سرقت، آنها روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی از دو متهم به سرقت و دستگیری مالخران و کشف اموال دزدیده‌شده از شاکیان ادامه دارد.

سرهنگ محمدعلی عسگری با هشدار به دختران جوان از آنها خواست فریب دوستی‌های خیابانی را نخورند و براحتی به مردان غریبه اعتماد نکنند و با آنها همراه نشوند؛ زیرا ممکن است در دام افرادی گرفتار شوند که جان و مالشان را به خطر بیندازند .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

آرزوهای ناکام مارتین لوتر کینگ

ریشه حوادث و اعتراضاتی که این روزها در شهر مینیاپولیس در حال وقوع است به خشونت علیه یک جوان سیاهپوست آمریکایی برمی‌گردد. اما علت اعتراض و واکنش بسیار گسترده سیاهپوستان به این ماجرا این است که بارها در آمریکا، حوادثی از این قبیل اتفاق افتاده و این اولین بار نیست.

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

گفتگو

بیشتر
حمله به رکورد ۵۰‍۱

مجتبی ملکی، قهرمان پاورلیفتینگ جهان در گفت‌وگو با جام‌جم از هدف بزرگ بعدی‌اش گفت

حمله به رکورد ۵۰‍۱

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر