jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۷۹۴۲ ۲۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۴

معاون صدراعظم آلمان با هدف بازسازی روابط تجاری این کشور با ایران، برای سفری ۳ روزه به ایران خواهد آمد.

دورخیز آلمانی‌ها برای صادرات ۱۱ میلیارد دلاری در سفر معاون صدراعظم به ایران

سیگمار گابریل در نظر دارد تا طی روزهای آینده در صدر یک هیئت اقتصادی روابط تجاری ایران و آلمان را بازسازی کند.

این مقام آْلمانی که وزیر اقتصاد این کشور نیز به شمار می رود، قرار است در صدر هیئتی متشکل از نمایندگان علم و صنعت این کشور برای سفری سه روزه، یکشنبه وارد تهران شود.

وزارت اقتصاد آلمان پیشتر از تمایل بسیار زیاد صنعت این کشور برای عادی سازی روابط اقتصادی آلمان با ایران خبر داده بود، بر همین اساس سفر گابریل می تواند بخشی از این هدف را برای اقتصاد آلمان تحقق بخشد.

نمایندگان فعالان اقتصادی آلمان با هدف تسهیل ورود خود به بازار صدها میلیارد دلاری ایران وزیر اقتصاد این کشور را همراهی خواهند کرد.

انجمن صنعت آلمان پیش بینی کرده است که در میان مدت صادرات این کشور به ایران از 2.4 میلیارد یورو در سال 2014 به حدود 10 میلیارد یورو معادل 10.9 میلیارد دلار افزایش یابد.

در دوران اعمال تحریم ها علیه کشور، صادرات آلمان به ایران از بیشینه 4.4 میلیارد یورو در سال 2005 به 1.8 میلیارد یورو در سال 2013 رسید.

رئیس انجمن اتاق بازرگانی و صنعت آلمان طی روزهای گذشته به یکی از روزنامه های این کشور گفته است توافق صورت گرفته در حال حاضر یک نقطه بازگشت ارزیابی می شود و شرکت های آلمانی برای ورود به ایران به دنبال یافتن ارتباطات تجاری گذشته خود در این کشور خواهند رفت.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر