jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۷۹۳۹ ۲۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۰

وزیر بهداشت در بازدید سرزده از اورژانس های بیمارستان های بزرگ و شلوغ تهران به مسئولان این بخش دو هفته فرصت داد با رفع کمبودها و ارتقا کیفیت خدمات، وضعیت اورژانس این بیمارستان ها را بهبود بخشند.

اولتیماتوم  وزیر به اورژانس بیمارستان های پایتخت

به گزارش مهر، پس از بازدیدهای شبانه وزیر بهداشت از تعدادی از اورژانس های بیمارستان های تهران، همکارانش را فرا خواند و ضمن مرور موارد رصد شده در جمع بندی بازدیدهای میدانی خود، به بیان تذکراتی جهت بهبود وضعیت اورژانس بیمارستانی در شهر تهران پرداخت.

در این جلسه که قائم مقام وزیر بهداشت، معاونان درمان ، پرستاری، توسعه مدیریت منابع، روسا و معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران و مدیران تعدادی از بیمارستان ها نیز حضور داشتند، افراد حاضر گزارشی از وضعیت موجود ارائه کردند.

وزیر بهداشت برای بهبود وضعیت اورژانس بیمارستان های تهران، دو هفته فرصت داد تا مسئولان این بخش ها با رفع کمبودها ،وی را در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته قرار دهند و در این فرصت گزارشی از بهبود وضعیت ارائه کنند.

وی در این جلسه تاکید کرد: تامین نیروی پرستاری اورژانس باید با بهره گیری از پرسنل متخصص با تجربه حداقل ۱۰ سال و با پرداخت مناسب و ایجاد انگیزه برای فعالیت در اورژانس باشد و نیروهای طرحی و دانشجو در بخش های غیر اورژانس بکارگیری شوند.

هاشمی همچنین افزود: باید پرستاران با تجربه در تریاژ مستقر شوند و دو نفر متخصص اورژانس در اورژانس های شلوغ بیمارستان های بزرگ به کار گرفته و از سوی دیگر کمبود نیروی خدماتی در بخش اورژانس بیمارستان ها نیز برطرف شود.

وی خطاب به همکارانش در این جلسه گفت: در بخش آزمایشگاه و پاراکلینیک نیز ضمن تجهیز، نیروی انسانی کافی تامین و در بخش های اورژانس بیمارستانی از دستیاران تخصصی سالهای بالاتر استفاده شود.

هاشمی همچنین با اشاره به راه اندازی ستاد هدایت مشترک ظرف یک هفته آینده گفت: با این اقدام ستاد هدایت متمرکز شده و هدایت بیمار تسهیل می شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه تخت های مراقبت های ویژه براساس اعلام نیاز دانشگاه ها باید بدون محدودیت افزایش یابد، از تقویت تخت های مراقبت های ویژه نیز خبر داد و گفت: این مهم می تواند از طریق خرید خدمت از بیمارستان ها با ضریب اشغال کمتر صورت گیرد.

وی همچنین از معاونت توسعه نیز درخواست کرد با تامین اعتبارات لازم زمینه توسعه تجهیزات آزمایشگاهی و رادیولوژی اورژانس و نوسازی این بخشها را فراهم کند.

در پایان این جلسه مقرر شد، ظرف دو هفته آینده تمامی دانشگاه ها مشکلات حاد اورژانس سه بیمارستان بزرگ تحت پوشش خود را حل کرده و گزارش اقدامات صورت گرفته را به وزیر بهداشت ارائه دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر