jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۱۷۹۳۹ ۲۸ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۲۰

وزیر بهداشت در بازدید سرزده از اورژانس های بیمارستان های بزرگ و شلوغ تهران به مسئولان این بخش دو هفته فرصت داد با رفع کمبودها و ارتقا کیفیت خدمات، وضعیت اورژانس این بیمارستان ها را بهبود بخشند.

اولتیماتوم  وزیر به اورژانس بیمارستان های پایتخت

به گزارش مهر، پس از بازدیدهای شبانه وزیر بهداشت از تعدادی از اورژانس های بیمارستان های تهران، همکارانش را فرا خواند و ضمن مرور موارد رصد شده در جمع بندی بازدیدهای میدانی خود، به بیان تذکراتی جهت بهبود وضعیت اورژانس بیمارستانی در شهر تهران پرداخت.

در این جلسه که قائم مقام وزیر بهداشت، معاونان درمان ، پرستاری، توسعه مدیریت منابع، روسا و معاونان درمان دانشگاه های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران و مدیران تعدادی از بیمارستان ها نیز حضور داشتند، افراد حاضر گزارشی از وضعیت موجود ارائه کردند.

وزیر بهداشت برای بهبود وضعیت اورژانس بیمارستان های تهران، دو هفته فرصت داد تا مسئولان این بخش ها با رفع کمبودها ،وی را در جریان آخرین اقدامات صورت گرفته قرار دهند و در این فرصت گزارشی از بهبود وضعیت ارائه کنند.

وی در این جلسه تاکید کرد: تامین نیروی پرستاری اورژانس باید با بهره گیری از پرسنل متخصص با تجربه حداقل ۱۰ سال و با پرداخت مناسب و ایجاد انگیزه برای فعالیت در اورژانس باشد و نیروهای طرحی و دانشجو در بخش های غیر اورژانس بکارگیری شوند.

هاشمی همچنین افزود: باید پرستاران با تجربه در تریاژ مستقر شوند و دو نفر متخصص اورژانس در اورژانس های شلوغ بیمارستان های بزرگ به کار گرفته و از سوی دیگر کمبود نیروی خدماتی در بخش اورژانس بیمارستان ها نیز برطرف شود.

وی خطاب به همکارانش در این جلسه گفت: در بخش آزمایشگاه و پاراکلینیک نیز ضمن تجهیز، نیروی انسانی کافی تامین و در بخش های اورژانس بیمارستانی از دستیاران تخصصی سالهای بالاتر استفاده شود.

هاشمی همچنین با اشاره به راه اندازی ستاد هدایت مشترک ظرف یک هفته آینده گفت: با این اقدام ستاد هدایت متمرکز شده و هدایت بیمار تسهیل می شود.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه تخت های مراقبت های ویژه براساس اعلام نیاز دانشگاه ها باید بدون محدودیت افزایش یابد، از تقویت تخت های مراقبت های ویژه نیز خبر داد و گفت: این مهم می تواند از طریق خرید خدمت از بیمارستان ها با ضریب اشغال کمتر صورت گیرد.

وی همچنین از معاونت توسعه نیز درخواست کرد با تامین اعتبارات لازم زمینه توسعه تجهیزات آزمایشگاهی و رادیولوژی اورژانس و نوسازی این بخشها را فراهم کند.

در پایان این جلسه مقرر شد، ظرف دو هفته آینده تمامی دانشگاه ها مشکلات حاد اورژانس سه بیمارستان بزرگ تحت پوشش خود را حل کرده و گزارش اقدامات صورت گرفته را به وزیر بهداشت ارائه دهند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر