jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۷۸۹۴ ۲۷ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۳۲

کنگره آمریکا ۶۰ روز فرصت دارد تا تفاهم هسته ای به دست آمده در وین را در ارزیابی کند. در این بین، کاخ سفید هشدار می دهد که رای منفی کنگره وجهه آمریکا را در جهان مخدوش خواهد کرد.

رای منفی کنگره به توافق هسته‌ای موقعیت آمریکا را تضعیف می‌کند

سخنگوی کاخ سفید هشدار داد که رای منفی کنگره آمریکا به توافق هسته ای ایران، موجب تضعیف جدی موقعیت و روابط واشنگتن در عرصه بین الملل خواهد شد.

جاش ارنست مدعی شد: تاثیر تحریم های بین المللی بود که ایران را به پای میز مذاکره آورد و رای منفی کنگره فشار ناشی از برگشت پذیری نظام تحریم ها را حذف خواهد کرد. وی از تحریم های برگشت پذیر به عنوان تهدیدی یاد کرد که پایبندی ایران به توافق را تضمین می کند.

دیروز جمعه، «پیتر روسکام» نماینده کنگره آمریکا با صدور بیانیه ای مدعی شد که جمهوری خواهان با حمایت دو سوم از اعضای مجلس نمایندگان، قطعنامه ای را معرفی کرده اند که در آن تفاهم به دست آمده بین ایران و کشورهای ۱+۵ محکوم شده است.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر