jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۸۱۷۸۸۴ ۲۷ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۲۰

همزمان با چهارصدمین سال درگذشت ویلیام شکسپیر در سال ۲۰۱۶، جشنواره موسیقی گلایندبورن میزبان ۲ اپرا برگرفته از ۲ نمایشنامه این نویسنده و شاعر شهیر انگلستان خواهد بود.

اپراهایی از آثار شکسپیر در جشنواره موسیقی گلایندبورن اجرا می‌شود

در سال ۲۰۱۶ و در چهارصدمین سال درگذشت ویلیام شکسپیر، جشنواره موسیقی گلایندبورن میزبان ۲ اپرا برگرفته از نمایشنامه‌های «هیاهویی برای هیچ» و «رویای نیمه‌شب تابستان» می‌شود.

اپرای تازه تولید شده «بآتریس و بندیکت» اثر هکتور برلیوز آهنگساز فرانسوی است که برداشتی از نمایشنامه «هیاهویی برای هیچ» نوشته شکسپیر است. کارگردانی این اپرا بر عهده رابین تیسیاتی است.

تیسیاتی درباره این اپرا چنین گفته است: در اپرای «بآتریس و بندیکت» ما شاهد واکنش عشق عظیم برلیوز به شکسپیر هستیم. این اپرا یک قطعه جادویی و هیجان انگیز، دارای ساختار و شور و اشتیاق است که می‌تواند کار بزرگ و درخشانی در زمینه اجرای یک اپرای کاملا صحنه‌ای در جشنواره «گلایندبورن» باشد.

استفانی دی اوستراک، خواننده سوپرانوی فرانسوی ایفای نقش بآتریس و پائول اپلبی خوانند تنور آمریکایی ایفای نقش بندیکت را در اپرای «بآتریس و بندیکت» بر عهده دارند.

اپرای «رویای نیمه شب تابستان» که تولیدی از اقتباس مردم‌پسند پیتر هال در سال ۱۹۸۱ است، با حضور کاتلین کیم خواننده سوپرانو در نقش تیتانیا، تیم مآد خواننده تنور در نقش ابرون و متیو راس خواننده باس در نقش باتوم اجرا خواهد شد.

جشنواره موسیقی «گلایندبورن» در سال ۲۰۱۶ در ماه مه سال آینده برگزار خواهد شد.

این جشنواره در سال ۲۰۱۵ در ماه آگوست (مرداد و شهریور) برگزار می‌شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر