jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۷۸۱۰ ۲۶ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۰۰

گروه تروریستی داعش با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مردم موصل حق ندارند در تعطیلات عید فطر شادی کرده جشن بگیرند و با هر کس که به زیارت اهل قبور برود، برخورد خواهد کرد.

داعش برگزاری جشن عید فطر در موصل را ممنوع کرد

به نوشته روزنامه الحیات چاپ لندن، گروه داعش همچنین از صاحبان مغازه ها و اماکن تجاری این شهر شمالی عراق که تحت کنترلش است، خواست تا از گذاشتن نامهای خارجی بر این اماکن، که به گفته این گروه با عقاید کفار مرتبط است از جمله «ونوس» و یا «گیتار» خودداری و تنها از نام های فصیح عربی استفاده کنند.

سعید مموزینی، سخنگوی تنظیمات حزب دموکرات کردستان عراق در نینوا به روزنامه الحیات گفت: داعش 100 نفر از صاحبان مکان های تجاری را به اتهام نپرداختن زکات دستگیر و 17ماهیگیر را به اتهام پرداخت نکردن سهم این گروه تروریستی اعدام کرده است.

موصل بزرگترین شهر تحت کنترل داعش پیش از اینکه به وسیله این گروه تروریستی اشغال شود، جمعیتی حدود دومیلیون نفر داشته است.

اجرای قوانین تکفیری ها در این شهر نگرانی های زیادی را در میان مردم به وجود آورده است. از جمله این قوانین، می توان به اجباری کردن ریش برای مردان اشاره کرد.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر