jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۷۷۴۱   ۲۶ تير ۱۳۹۴  |  ۱۰:۱۱

رهبر حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا:

متن توافقات هسته ای بررسی شد، به شدت از آن حمایت خواهیم کرد

رهبر حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا ضمن تبریک به رهبران و تیم مذاکرات ایران و5+1 و حمایت شدید و همه جانبه از توافق هسته ای بدست آمده در وین خواستار برخورد فراجناحی و عقلایی نمایندگان در این موضوع شد و گفت؛ ما به شدت از آن حمایت خواهیم کرد.

متن توافقات هسته ای بررسی شد، به شدت از آن حمایت خواهیم کرد

نانسی پلوسی رهبر نمایندگان حزب دموکرات آمریکا ضمن تبریک به باراک اوباما رییس جمهوری، رهبران ایران و کشورهای 5+1 و تیم مذاکره کننده به مناسبت دستیابی موفقیت آمیز به توافق جامع هسته ای و تشکر از توجه و دقت نظر نمایندگان آمریکا نسبت به آن، اظهار داشت، ضمن بررسی دقیق متن توافق جامع مشترک، حمایت شدید خود را از آن اعلام می کنم.

وی افزود: متن توافقات بسیار روشن و شفاف است و در آن بسیاری از سوالات فنی پاسخ داده شده است.

پلوسی در عین حال از کاخ سفید خواستار شفاف سازی هرچه بیشتر و تلاش برای بالا بردن فهم نمایندگان از مفاد فنی این توافقات شد.

رهبر حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، ضمن انتقاد از مخالفین این توافق، گفت: از همکارانی که بدون خواندن متن توافقات مخالفت می کنند، می خواهیم در بازبینی توافق جامع مشترک، فارغ از هرگونه مسائل سیاسی، فراجناحی و عقلایی برخورد کنند.

وی با بیان اینکه نمایندگان طی 24 ساعت گذشته در حال آموزش و آگاهی بیشتر در مورد مفاد تکنیکی توافق هسته ای بوده اند و به خانه هایشان نرفته اند، جو حاکم را مثبت ارزیابی کرد.

پلوسی افزود: پیش بینی رأی نهایی درحال حاضر گمانه زنی خواهد بود و نمایندگان پس از 24 ساعات کار فشرده نیازمند استراحت و بازگشت به منازل و مشاوره با حوزه نمایندگی خود می باشند.

وی اعتراف کرد، در سالهای گذشته وقتی از روسیه درخواست عدم فروش سلاح به ایران می شد، روسیه در پاسخ می گفت شما به عنوان بزرگترین فروشنده سلاح در جهان حق چنین درخواستی از ما ندارید، وقتی از چین درخواست عدم فروش تجهیزات کاربردی در سانتریفیوژها می شد آنها همواره آن را رد می کردند ولی قطعا این کشور در انتقال تجهیزات نقش داشت و وقتی از متحدان اروپایی درخواست عدم انتقال تکنولوژی و تجهیزات می شد با بهانه اینکه تجهیزات استفاده دوگانه دارند از خواسته ما سر باز می زدند.

رهبر حزب دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به خبرنگاران در مورد اینکه آیا شما برای تصویب نهایی این توافق نامه در مجلس از طرف کاخ سفید لابی گری می کنید اذعان داشت، بله تأیید می کنم، این موضوع باعث افتخار من است من پیش از این با اعلام موضع خود نسبت به این توافق خوب، به روشنگری در مورد آن ادامه خواهم داد.

پلوسی در مورد قرار گرفتن پیش شرط آزادی چهارشهروند آمریکایی زندانی در ایران اذعان داشت، به هیچ وجه موافق قرار گرفتن چنین پیش شرطی در مذاکرات هسته ای نبودم، این مذاکرات در مورد مسائل هسته ای بود، البته جای قدردانی است که در قبال مذاکرات هسته ای و توافقنامه بدست آمده، نور امیدی در وضعیت زندانیان آمریکایی در ایران بوجود آمده است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر