jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۸۱۷۶۴۳ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۰۹:۳۳

زن شیشه‌ای که همراه خواستگار قلابی دختران جوان را بی‌هوش و طلاهایشان را سرقت می‌کرد پس از دستگیری، اعتیاد به شیشه را انگیزه سرقت اعلام کرد.

همدستی خواستگار قلابی و زن شیشه‌ای در سرقت طلاهای دختران

به گزارش جام‌جم، رسیدگی به این پرونده زمستان سال گذشته با شکایت دختر جوانی ازیک زن به اتهام سوءقصد و سرقت طلاهایش که 20 میلیون تومان ارزش داشت، در دستور کار ماموران پلیس آگاهی شهرستان شهریار قرار گرفت‌.

شاکی در اظهاراتش گفت: دو ماه پیش در یک تور مسافرتی با زن جوانی آشنا شدم وکم‌کم اعتمادم به او جلب شد‌. مدتی بعد آن زن مدعی شد یکی از اقوامش قصد ازدواج دارد واو به دلیل شناختی که از من دارد مرابرای ازدواج به او معرفی کرده است. با توجه به اعتمادی که به او پیدا کرده بودم، خواسته‌اش را پذیرفتم وقرارشد مرد خواستگار را ببینم‌.

وی خاطرنشان کرد: در یکی از بوستان‌های شهر در حال گفت‌وگو با جوان خواستگار بودم که زنی که دوستم بود، آبمیوه‌ای تعارفمان کرد. دقایقی پس از نوشیدن آبمیوه سرم گیج رفت و بی‌هوش شدم‌. زمانی که به هوش آمدم در بیمارستان بودم و دو روز از ماجرای آن ملاقات گذشته بود و طلاهایم به ارزش 20 میلیون تومان نیز سرقت شده بود.

وی اضافه کرد: همان جا بود که متوجه شدم خواستگار قلابی و زنی که دوستم بود، همدست هستند و انگیزه‌شان سرقت اموالم بوده است‌. یک رهگذر مرا بی‌هوش در پارک دیده و موضوع را به اورژانس اطلاع داده بود.

همزمان با شروع تحقیقات به دستور بازپرس اسماعیل برجسته، رئیس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان شهریار، ماموران برای دستگیری متهمان فراری وارد عمل شدند و با چهره‌نگاری رایانه‌ای از متهمان، به تعقیب آنها پرداختند. با گذشت پنج ماه از وقوع حادثه، هفته گذشته ماموران ردی از زن سارق را در غرب کشور به دست آورده و با هماهنگی قضایی برای دستگیری او عازم کرمانشاه شدند. آنها خانه متهم را شناسایی و او را دستگیر کردند اما طلاهای سرقتی کشف نشد و فقط گوشی سرقتی شاکی به دست آمد‌.

زن جوان با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی هر گونه آشنایی با شاکی را انکار کرد و گفت گوشی را در خیابان پیدا کرده واز سرقتی بودن آن بی‌خبر است. در ادامه تحقیقات شاکی پرونده در مواجهه حضوری با متهم، زن سارق را از میان چند متهم دیگر شناسایی کرد‌.

اعتراف زن شیشه‌ای

زن سارق زمانی که هویت خود را فاش شده دید، بناچار به سرقت اموال شاکی اعتراف کرد و گفت: شیشه مصرف می‌کنم و مدتی است اعتیاد دارم‌. اوایل برای تامین هزینه اعتیادم، پول‌های شوهرم راسرقت می‌کردم یا بخشی از اثاثیه خانه را می‌فروختم‌. برای این که شوهرم متوجه اعتیادم نشود، تصمیم گرفتم هزینه خرید شیشه را با سرقت تامین کنم‌. در تورهای مسافرتی ثبت‌نام و اعتماد دختران جوان را جلب کرده و آنها را به دام می‌انداختم‌.

وی خاطرنشان کرد: شاکی را هم با همین ترفند به دام انداختم و طی دو ماه ارتباط دوستی‌مان توانستم اعتمادش را جلب کنم و به بهانه ملاقات با خواستگار، او را به بوستانی بردم. آن روز طبق نقشه، مردی که همدستم بود در نقش خواستگار ظاهر شد و درحال گفت‌وگو با یکدیگر بودند که آبمیوه حاوی ماده بی‌هوشی را به او تعارف کردم و او بعد از خوردن به خوابی عمیق رفت وماتلفن همراه و طلاهایش را سرقت کردیم .

با اعتراف متهم زن، همدست وی نیز تحت تعقیب پلیس قرار گرفت و سه روز قبل دستگیر شد‌. او نیز با انتقال به پلیس آگاهی در بازجویی به همدستی با این زن سارق اعتراف کرد و گفت: من با او در یکی از بوستان‌های شهر آشنا شدم‌. او مدعی بود مجرد است تا این که یک روز برادران وی که ما را تعقیب کرده بودند، راهمان را سد کرده و بشدت کتکم زدند که همان جا متوجه شدم متاهل است‌. خواستم ارتباطم را با او قطع کنم که تهدیدم کرد باید درسرقتی که می‌خواهد انجام دهد با او همدست شوم در غیر این صورت به شوهر و برادرانش می‌گوید مزاحمش شده‌ام و مرا به دردسر می‌اندازد‌. من هم مجبور به همدستی با او شدم.

در حالی که تحقیقات از این دو متهم ادامه داشت، ماموران به سرنخ‌هایی دست یافتندکه نشان می‌داد متهم زن به شیوه‌ای مشابه و با همدستی مرد جوان دیگری در غرب کشور، دختر جوانی را بی‌هوش و پول و طلاهایش را سرقت کرده است‌. برای دو متهم پرونده قرار قانونی صادر شد‌. تحقیقات تکمیلی از متهمان ادامه دارد‌.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
داستان دستبند و داس

داستان دستبند و داس

راضیه غفاری در رابطه با قتل رومینا اشرفی یادداشتی در اختیار جام جم قرار داده که در ادامه می خوانید.

جای خالی نشاط

جای خالی نشاط

خشونت، زاییده ده‌ها عامل مختلف است و یك جامعه به خودی خود خشونت تولید نمی‌كند. یعنی مجموعه عواملی دست به دست می‌دهند تا خشونت تولید شده و در پی آن گاهی قتل و نزاع در جامعه رخ دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر