jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۵۵۳ ۲۵ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان غذا و دارو گفت، دسترسی و تامین دارو در پی توافق هسته‌ای آسان‌تر می‌شود.

به گزارش ایرنا، رسول دیناروند افزود: توافق موجب رفع تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران و تاثیر مثبت بر قیمت دارو و تجهیزات پزشکی خواهد شد.

دیناروند ادامه داد: با تلاش‌های صورت‌گرفته در سازمان غذا و دارو، همزمان با تحریم‌های ظالمانه و به رغم نیاز شدید به نقدینگی بالا برای تامین داروهای ضروری، تامین دارو از راه‌های مختلف صورت پذیرفت و کشور هرگز با تهدیدی به نام بحران دارویی مواجه نشد.

رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: پس از این توافق، فشارهای اقتصادی ناشی از تحریم برداشته خواهد شد و با توجه به کاهش نیاز به نقدینگی، تامین و تدارک دارو راحت‌تر از گذشته انجام می‌شود و دسترسی مردم به آن با سهولت بیشتری انجام پذیر خواهد بود. معاون وزیر بهداشت همچنین با تمجید از زیرساخت‌های خوب حوزه دارو و تجهیزات پزشکی، ابراز امیدواری کرد تا بعد از رفع تحریم‌ها، شاهد سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ بین‌المللی در حوزه سلامت کشور باشیم. همچنین مدیرکل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو نیز گفت: توافق هیچ تاثیری در حجم واردات دارویی کشور نخواهد داشت و هیچ‌گونه افزایش وارداتی اتفاق نخواهد افتاد.

مهدی پیرصالحی خاطرنشان کرد: پیرو سیاست‌های ابلاغی رهبر معظم انقلاب و بحث اقتصاد مقاومتی، حمایت کامل از تولید داخل را ادامه خواهیم داد و تمرکز خود را بر ارتقای کیفیت داروهای تولید داخل و همچنین توسعه صادرات آنها قرار می‌دهیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر