jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۷۲۷۲ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۲:۱۴

دبیرکل سازمان ملل متحد گفت: توافق هسته‌ای می‌تواند به صلح و ثبات در منطقه و فراتر از آن کمک کند.

بان کی مون: توافق هسته‌ای شاهدی بر ارزش گفتگو است

بان کی‌مون، دبیرکل سازمان ملل متحد که در اتیوپی به سر می‌برد در سخنانی درباره نتایج مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت: من به‌گرمی از این توافق تاریخی استقبال می‌کنم و به 1+5 و ایران به‌خاطر رسیدن به توافق امروز در وین تبریک می‌گویم.

وی تاکید کرد: این شاهدی بر ارزش گفتگو است. من می‌دانم کارهای زیادی برای این توافق انجام شد و عزم و تعهد مذاکره‌کنندگان و همچنین شجاعت رهبران که این توافق را تصویب کردند، تحسین می‌کنم. توافقی که با کارهای دقیق و پرزحمت تیم آنها در وین و جاهای دیگر به دست آمد.

بان کی مون افزود: من امیدوارم و درحقیقت معتقدم این توافق به تفاهم و همکاری بیشتر در بسیاری از چالش‌های امنیتی جدی در خاورمیانه منجر شود.

دبیر کل سازمان ملل متحد تصریح کرد: این توافق می‌تواند به صلح و ثبات در منطقه و فراتر از آن کمک کند. سازمان ملل متحد آماده است با طرف‌ها در روند اجرای این توافق تاریخی و مهم کاملاً همکاری کند.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر