jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۷۲۱۴ ۲۴ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا لحظاتی پس از اعلام جمع‌بندی مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5، مقابل دوربین قرار گرفت و تأکید کرد: از نظر من در زمینه چنین موضوع سختی لازم است مردم آمریکا و نمایندگان کنگره فرصت کافی داشته باشند تا توافق را بررسی کنند.

ما با کشوری برخورد می‌کنیم که بیش از 35 سال است دشمن قسم خورده آمریکا بوده و به همین دلیل من از ورود فعالانه کنگره به این موضوع و بررسی توافق استقبال می‌کنم. وی گفت: من هر قانون کنگره را که بخواهد مانع اجرای موفقیت‌آمیز توافق باشد وتو خواهم کرد.

ما نباید به این چرخه اجتناب‌ناپذیر درگیری تن بدهیم و اصلا نباید دنبال آن باشیم و با توجه به این‌که هزینه‌های پشت کردن به این گزینه‌ها بالاست، باید بگویم که دیگر وقت سیاست‌ورزی نیست. وی ادامه داد: حرف تند زدن و موضعگیری‌های تند داشتن دیگر جواب نمی‌دهد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر