jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۸۶۷ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

محققان مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی و توانبخشی دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی، پروتز دست مصنوعی را عرضه کردند که با استفاده از امواج مغزی و فرامینی که مغز صادر می‌کند به حرکت درمی‌آید.

به گزارش ایسنا، فرهاد طباطبایی قمشه، مدیر فناوری‌های سلامت دانشگاه علوم بهزیستی و توانبخشی تشخیص فرامین مغزی را از جمله محورهای تحقیقاتی این مرکز ذکر کرد و گفت: در این زمینه چندین پروژه تحقیقاتی از سوی پژوهشگران مرکز رشد فناوری تجهیزات پزشکی و توانبخشی اجرایی شد که از آن جمله می‌توان به ساخت پروتز دست مصنوعی اشاره کرد که از طریق امواج مغزی عمل می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: زمانی که فرد به حرکت دادن دست خود نیاز دارد، با فکر کردن به این موضوع باعث تولید امواج مغزی و انتقال این امواج به پروتز می‌شود. طباطبایی ادامه داد: این پروتز که به صورت هوشمند طراحی شده است، بر اساس امواج مغزی دریافت شده حرکت می‌کند. پروتز دست مصنوعی امواج مغزی را به وسیله سیستم پردازشگر، پردازش کرده سپس آن را به یک موتور محرکه منتقل می‌کند و از این طریق به حرکت درمی‌آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر