jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۸۰۰ ۲۳ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

فرماندار قصرشیرین گفت: مرزهای پرویزخان و خسروی این شهرستان در ایام تعطیلات عید سعید فطر فعال است و مبادلات اقتصادی و فعالیت‌های تجاری در این مرزها طبق روال سابق انجام می‌شود.

افشین رضایی در گفت‌و‌گو با ایرنا افزود: تجار ایرانی فعال در این مرزها در ایام تعطیلات عید فطر می‌توانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند و در صورت آمادگی تجار و پیله‌وران عراقی و حضور گمرک و پایانه عراق در این مرزها، صادرات کالا به اقلیم کردستان عراق و حوزه حکومت مرکزی بدون وقفه انجام می‌شود.

وی اظهار کرد: مرزهای فعال ما رسمی هستند و تعطیلی آنها امکان‌پذیر نیست و در صورت تعطیلی چند روزه در عراق و اقلیم کردستان به مناسبت عید سعید فطر، فعالیت تجاری از سوی آنها متوقف می‌شود در صورتی که از طرف ما مرز همچنان فعال است. رضایی با بیان این‌که تردد مسافر از این دو مرز بدون وقفه انجام می‌شود، گفت: در ایام تعطیلات عید سعید فطر دستگاه‌های اداری مستقر در مرز باز هستند و وظایف خود را انجام می‌دهند.

وی از ادامه روند ترانزیت سوخت عراق به کشورمان از مرز پرویزخان در ایام تعطیلات عید سعید فطر طبق روال سابق خبر داد. روزانه بیش از یکهزار دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی از مرز بین‌المللی پرویزخان و بیش از 300 دستگاه کامیون نیز از مرز خسروی به کشور عراق صادر می‌شود.

قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از 186 کیلومتر مرز مشترک با عراق دارد و دو مرز رسمی و فعال خسروی و پرویزخان در امتداد این مرز طولانی برای مراودات تجاری و اقتصادی میان دو کشور ایجاد شده است که خسروی هم‌مرز با حوزه حکومت مرکزی و پرویزخان هم‌مرز با اقلیم کردستان عراق است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر