jamejamonline
فرهنگی صدا و سیما کد خبر: ۸۱۶۷۳۶ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۶:۵۲

شبکه‌ دو به منظور طراوت، تازگی و تناسب بیشتر با رویکردهای جدید خود یازده برنامه متفاوت تلویزیونی را پس از ویژه برنامه های ماه مبارک رمضان در فصل تابستان روی آنتن می‌برد.

تغییر در ساختار و رویکرد برنامه های شبکه دو

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی،‌این شبکه برنامه های متنوعی را برای پخش در فصل تابستان تدارک دیده که از آنها می‌توان به مستند مناظره « دو نگاه، یک واقعیت»،‌ Reality show یا نمایش واقعیت «جیوه گی»، مستندهای ترکیبی «لیمو ترش» و «عصر خانواده»، تولیدات مردمی «شبکه ما»، مستندهای گزارشی «ماجرا» و «نما دو»، مجلات سه گانه «دایره زندگی»، مستند« خانه خورشید»، برنامه ترکیبی کودکانه «اون بالاها» و نمایش عروسکی«گروه امداد» اشاره کرد.

این شبکه همچنین با پایان سریال رمضانی «گاهی به پشت سر نگاه کن» پخش دو سریال ژاپنی «خانواده سرآشپز» و «دکتر خوب» را تدارک دیده است. مناظره تلویزیونی « دو نگاه، یک واقعیت » با تهیه کنندگی و اجرای محمود احمدی افزادی به منظور نقد و بررسی مسائل و آسیب‌های اجتماعی نیز در این شبکه تولید می‌شود.

این برنامه به مثابه چشم بیدار جمعی ، مسائل و آسیب‌ها،‌ ناهنجاری‌ها و حتی رعایت هنجارهای جامعه امروز را در قالب یک نشست تلویزیونی به بحث می‌گذارد.

«جیوه گی» نام یک Reality show یا نمایش واقعیت 26 قسمتی جوانانه است که به تهیه کنندگی میلاد دخانچی روی آنتن شبکه دو می رود،‌ این برنامه در گروه خانواده و فرهنگ تهیه شده و با دعوت از مخاطبان تلویزیون تولیدات و دست آوردهای فرهنگی کشور را از نگاه خانواده های ایرانی تحلیل خواهد کرد.

«لیمو ترش» به تهیه کنندگی فرهاد فخربخش در گروه امور اجتماعی شبکه دو تهیه شده و قرار است با دعوت از مهمانان مختلفی به طرح دغدغه های مهم اجتماعی، تقبیح رذایل اخلاقی و ترویج فضایل اجتماعی بپردازد.

در فصل تابستان برنامه «یک برش زندگی» نیز با رویکرد و ساختار جدیدی در شبکه دو ادامه می یابد. سری جدید این برنامه ترکیبی با عنوان «شبکه ما» تولید می شود و رضا داستانی تهیه کنندگی آن را بر عهده دارد.

مستند گزارشی «ماجرا» به تهیه کنندگی نیما کرمی در 50 قسمت به تحلیل و واکاوی اتفاقات اجتماعی از منظر خانواده می‌پردازد. مریم آهنگری تهیه کنندگی مجلات سه گانه «دایره زندگی» را بر عهده دارد،‌ این برنامه در قالب بخش های متنوعی به موضوعات مبتلابه خانواده های امروز می‌پردازد.

مستند گزارشی «نما دو» به تهیه کنندگی هادی خدادی در فصل تابستان برای انعکاس فعالیت ها و گزارش عملکرد نهادهای اجتماعی کشور روی آنتن می‌رود. مستند «خانه خورشید» تولید شده در مرکز سیما فیلم بوده که در آن به چگونگی « ادراک کودکان از مفاهیم دینی و رشد معنوی آنان توسط خانواده‌ها» پرداخته می شود.

ادامه پخش محله گل و بلبل و بازگشت ماجراجویانه سنجد

شبکه دو همچنین برای پر کردن اوقات فراغت کودکان و نوجوانان برنامه های متنوعی را تدارک دیده که از آنها می توان به «اون بالاها» و «گروه امداد» اشاره کرد.

برنامه ترکیبی کودکانه «اون بالاها» به تهیه کنندگی لیلا مردانیان تولید شده و مهارت‌های زندگی را به مخاطبان خردسال آموزش می‌دهد. این برنامه قصد دارد در فصل تابستان، کارهایی که در مهد کودک به بچه‌ها آموزش داده می شود را به صورت عملی به خردسالان و خانواده ها بیاموزد.

سوسن کرامتی که مخاطبان شبکه دو او را با تهیه کنندگی برنامه «سنجد» به خاطر می‌آورند برای فصل تابستان نمایش زنده عروسکی «گروه امداد» را برای کودکان روی آنتن می برد. در این مجموعه نمایشی هم «سنجد» ماجراجو به همراه دوستانش شیوه های اصلاح الگوی مصرف را به بچه ها آموزش می دهند.

همچنین نوجوانان می توانند با سری جدید دو برنامه « دیده شو» و «شهر به شهر» همراه شوند و تازه هایی از دنیای علم، فن آوری و مهارت را در « دیده شو» و دیدنی هایی از مناطق گوناگون و مختلف کشور عزیزمان ایران را در «شهر به شهر» مشاهده کنند.

مجموعه تلویزیونی «محله گل و بلبل» به تهیه کنندگی مسلم آقاجانزاده نیز که از اول ماه رمضان همزمان با شروع فصل تابستان پخش آن آغاز شده بود همچنان ادامه می یابد. مجموعه جدید عمو پورنگ که با حضور داریوش فرضیایی، امیر محمد متقیان، آرش میر احمدی، بهنوش بختیاری، نعیمه نظام دوست، نادر سلیمانی، ابراهیم شفیعی، امیر نوری، حمید کاشانی، عرفان برزین، حدیث فولاد‌وند، امیر سهیلی، میلاد رمضانی، امیر کیوان معصومی، پیمان مرادی در حال ساخت و پخش است،‌ در ادامه فصل تابستان پنجشنبه ها و جمعه ها از ساعت 18 تا 19 کودکان و نوجوانان را با خود همراه می سازد.

برنامه های «از لاک جیغ تا خدا»، «کوی محبت»،‌ «خوبی از خودتونه»،‌ « زنده باد زندگی»، «ما ایرانی‌ها»، «طبیعت 360 درجه»، «باران»،‌ «ریحانه»،‌ «یک فنجان سلامت»، «راه آرامش»، «از آسمان»، ‌«پلی به گذشته»، «زنگ تاریخ»، «همت ماندگار» و مسابقه های تلویزیونی«ثانیه ها»، «نیرو به توان 2»، ‌«این خانواده» و «دست پخت های خودمانی» هم در این ایام با تغییرات مختلف ساختاری،‌ رویکردی و پردازش جدید محتوایی روی آنتن می‌روند و می‌کوشند اوقات فراغت مناسبی را برای مخاطبان تلویزیون فراهم کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر
افطاری‌ ها

ماه رمضان امسال چه سریال‌هایی روی آنتن شبکه‌های مختلف سیما خواهند رفت؟

افطاری‌ ها

پیشخوان بیشتر