jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۱۶۶۶۹ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۲۷

وام دهندگان اروپایی برای حفظ اتحاد کشورهای حوزه یورو با تمدید کمک مالی به یونان موافقت کردند.

رهبران حوزه یورو با اعطای تسهیلات مالی به یونان موافقت کردند

به گزارش آسوشیتدپرس، «دونالد تاسک» رئیس شورای اروپا، با انتشار پیامی در صفحه تویتری خود از توافق رهبران کشورهای واقع در حوزه مالی یورو برای اعطای بسته جدیدی از تسهیلات مالی به یونان خبر داد.

به گفته وی، این کمک مالی راه را برای ادامه حضور یونان در منطقه یورو هموارتر خواهد کرد.

تاسک درباره جزئیات توافق صورت گرفته بین «الکسیس سیپراس» نخست وزیر چپ گرای یونان و وام دهندگان اروپایی اش توضیحی نداد.

دیروز یکشنبه، وزرای اقتصادی حوزه یورو پیشنهاد داده بودند که در صورت عدم حصول توافق با یونان، این کشور می تواند به طور موقت برای ۵ سال از عضویت این حوزه مالی خارج شود.

هفته گذشته، دولت آتن از اروپا خواست تا بسته تسلیهاتی شامل ۵۳.۵ میلیارد یورو (معادل ۵۹.۵ میلیارد دلار) را در اختیار این کشور بگذارد. این در حالیست که وام دهندگان اروپایی معتقدند که آتن به ده ها برابر این مقدار برای رهایی از بحران بدهی ها نیاز دارد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر