jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۵۰۵ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

آیین تکریم و معارفه مدیران شبکه چهار سیما با حضور مدیران ،کارکنان شبکه و برخی استادان دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی در ابتدای جلسه دکتر پورحسین، قائم مقام معاون سیما ضمن معرفی دکتر غلامرضا غلامی به عنوان مدیر جدید شبکه چهار سیما، از تلاش‌ها و خدمات ارزنده دکتر رستم وندی در طول دوره تصدی وی در این شبکه قدردانی کرد و گفت: مدیریت در شبکه علم و فرهنگ که باید توقعات و انتظارات جامعه علمی کشور را برآورده کند بسیار طاقت‌فرسا و امری جهادی است، لذا با توجه به حضور چند ساله دکتر غلامی در دانشگاه صداوسیما و اقدامات پژوهشی وی با موضوع رسانه و مخاطبان، امید است گام‌های موثرتری برای موفقیت شبکه برداشته شود.

نیاز به تولید برنامه های پژوهش‌محور در شبکه چهار سیما بیش از پیش احساس می‌شود و برای درخشش شبکه فرهیختگان در عرصه های علمی و فرهنگی، پژوهش و تلاش مضاعف ضروری است.

دکتر پورحسین افزود: شبکه چهار باید همانند گذشته در مسیر ارتقا و اعتلای گفتمان فرهنگی حرکتی مستمر داشته باشد تا فضای جامعه علمی کشور را با نشاط همراه سازد و این مهم میسر نیست مگر این‌که به میدان تولید برنامه‌های متناسب با ماموریت شبکه برویم و انعکاس‌دهنده شایسته‌ای برای فعالیت‌های علمی و فرهنگی جامعه باشیم.

پورحسین با یادآوری این‌که برنامه تلویزیونی چهره‌های ماندگار در این شبکه به عنوان برنامه‌ای اثرگذار و پرمخاطب محسوب می‌شود، گفت: تولید برنامه‌هایی از این دست در شبکه چهار سیما بیش از پیش احساس می‌شود که امیدوارم تهیه و تولید آنها در دستور کار شبکه قرار گیرد.

قائم‌مقام سیما در ادامه تأکید کرد: در دوره مدیریت جدید شبکه چهار، باید شرایط ایجادکرسی‌های نظریه پردازی و زمینه مناسب برای ارتقای جریان پژوهشی کشورفراهم شود و دانشمندان، نخبگان و استادان مطرح حوزه های علمی و فرهنگی بیش از پیش در قاب شبکه چهار سیما حضور داشته باشند.

ارتقای مدل رسانه‌ای

در ادامه مراسم، دکتر غلامی مدیر جدید شبکه چهار سیما با قدردانی از تلاش‌های دکتر رستم وندی در طول تصدی ایشان در شبکه چهار گفت: با توجه به جایگاه مهم و حساس این شبکه سطح انتظارات جامعه علمی کشور از شبکه فرهیختگان بسیار بالااست، لذا باید ظرفیت‌های این شبکه را در بهترین مدل رسانه‌ای ارتقا دهیم و از آن بخوبی بهره ببریم.

دکترغلامی توجه به تقویت دیدگاه مخاطبان در حوزه های علمی و اندیشه‌ای را بسیار مهم ذکر و تاکید کرد: نگاه مخاطبان باید تغییرکند و برای این تغییر باید از رویکرد عاطفی و حسی فاصله بگیریم و رویکرد شناختی و منطقی را جایگزین کنیم.

وی به حضور نخبگان و صاحبان فکر و ایده در شبکه چهار سیما اشاره کرد و افزود: تلاش می کنیم فضایی را در شبکه طراحی کنیم که نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه درباره مسائل مختلف کشور اظهار نظر کنند.

در ادامه مراسم، دکتر رستم وندی از تلاش‌های همکاران و مدیران شبکه چهار در دوران تصدی‌اش بر این شبکه قدردانی کرد و یادآور شد آنچه انجام شده کار جمعی بوده است. وی برای دکتر غلامی در پست جدید آرزوی موفقیت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر