jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۵۰۵ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

آیین تکریم و معارفه مدیران شبکه چهار سیما با حضور مدیران ،کارکنان شبکه و برخی استادان دانشگاه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی رسانه ملی در ابتدای جلسه دکتر پورحسین، قائم مقام معاون سیما ضمن معرفی دکتر غلامرضا غلامی به عنوان مدیر جدید شبکه چهار سیما، از تلاش‌ها و خدمات ارزنده دکتر رستم وندی در طول دوره تصدی وی در این شبکه قدردانی کرد و گفت: مدیریت در شبکه علم و فرهنگ که باید توقعات و انتظارات جامعه علمی کشور را برآورده کند بسیار طاقت‌فرسا و امری جهادی است، لذا با توجه به حضور چند ساله دکتر غلامی در دانشگاه صداوسیما و اقدامات پژوهشی وی با موضوع رسانه و مخاطبان، امید است گام‌های موثرتری برای موفقیت شبکه برداشته شود.

نیاز به تولید برنامه های پژوهش‌محور در شبکه چهار سیما بیش از پیش احساس می‌شود و برای درخشش شبکه فرهیختگان در عرصه های علمی و فرهنگی، پژوهش و تلاش مضاعف ضروری است.

دکتر پورحسین افزود: شبکه چهار باید همانند گذشته در مسیر ارتقا و اعتلای گفتمان فرهنگی حرکتی مستمر داشته باشد تا فضای جامعه علمی کشور را با نشاط همراه سازد و این مهم میسر نیست مگر این‌که به میدان تولید برنامه‌های متناسب با ماموریت شبکه برویم و انعکاس‌دهنده شایسته‌ای برای فعالیت‌های علمی و فرهنگی جامعه باشیم.

پورحسین با یادآوری این‌که برنامه تلویزیونی چهره‌های ماندگار در این شبکه به عنوان برنامه‌ای اثرگذار و پرمخاطب محسوب می‌شود، گفت: تولید برنامه‌هایی از این دست در شبکه چهار سیما بیش از پیش احساس می‌شود که امیدوارم تهیه و تولید آنها در دستور کار شبکه قرار گیرد.

قائم‌مقام سیما در ادامه تأکید کرد: در دوره مدیریت جدید شبکه چهار، باید شرایط ایجادکرسی‌های نظریه پردازی و زمینه مناسب برای ارتقای جریان پژوهشی کشورفراهم شود و دانشمندان، نخبگان و استادان مطرح حوزه های علمی و فرهنگی بیش از پیش در قاب شبکه چهار سیما حضور داشته باشند.

ارتقای مدل رسانه‌ای

در ادامه مراسم، دکتر غلامی مدیر جدید شبکه چهار سیما با قدردانی از تلاش‌های دکتر رستم وندی در طول تصدی ایشان در شبکه چهار گفت: با توجه به جایگاه مهم و حساس این شبکه سطح انتظارات جامعه علمی کشور از شبکه فرهیختگان بسیار بالااست، لذا باید ظرفیت‌های این شبکه را در بهترین مدل رسانه‌ای ارتقا دهیم و از آن بخوبی بهره ببریم.

دکترغلامی توجه به تقویت دیدگاه مخاطبان در حوزه های علمی و اندیشه‌ای را بسیار مهم ذکر و تاکید کرد: نگاه مخاطبان باید تغییرکند و برای این تغییر باید از رویکرد عاطفی و حسی فاصله بگیریم و رویکرد شناختی و منطقی را جایگزین کنیم.

وی به حضور نخبگان و صاحبان فکر و ایده در شبکه چهار سیما اشاره کرد و افزود: تلاش می کنیم فضایی را در شبکه طراحی کنیم که نخبگان و صاحبان فکر و اندیشه درباره مسائل مختلف کشور اظهار نظر کنند.

در ادامه مراسم، دکتر رستم وندی از تلاش‌های همکاران و مدیران شبکه چهار در دوران تصدی‌اش بر این شبکه قدردانی کرد و یادآور شد آنچه انجام شده کار جمعی بوده است. وی برای دکتر غلامی در پست جدید آرزوی موفقیت کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

این ۵۰ ثانیه تلخ

این ۵۰ ثانیه تلخ

با ذهن ده دوازده سالگی‌ات نگاه کنی، فکر می‌کنی زنگ تفریح یک مدرسه خورده و بچه‌ها دارند هوریز می‌کنند توی حیاط مدرسه که از بوفه ساندویچ مزخرف کالباس خشک بخرند و نوشابه فانتای تگری و این یک ربع وقت آزاد را خرج شکمشان کنند و بادگلوهای سوزنده را توی کلاس بزنند و بینی‌شان تا مغز سرشان تیر بکشد و بسوزد و کیف کنند.

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

چند نکته درباره اتفاق روز یکشنبه مجلس

تصویری که روز یکشنبه از حضور وزیر خارجه در مجلس شورای اسلامی منعکس شد، چگونه تصویری بود؟ وزیر خارجه به عنوان مهمان و از باب معارفه و تحلیل وضعیت سیاست خارجی به مجلس دعوت شد؛ اما در لابه‌لای بحث، مکرر همهمه و داد و فریاد از اطراف و اکناف مجلس بلند بود، وزیر خارجه نیز متقابلاً بر حرارت کلام خود می‌افزود، فضای جلسه از حالت گفت‌وگو به جدل میل کرد و درنهایت تصویری متشنج از سطوح بالای حکمرانی در کشور به افکار عمومی مخابره شد.

شما باید پاسخ بدهید

شما باید پاسخ بدهید

در ماه‌های اخیر برخی چهره‌ها و شخصیت‌های سیاسی در قالب نامه‌نگاری و مصاحبه و اظهارنظرهای مطبوعاتی و... و با لحنی طلبکار در مورد وضع موجود کشور اعلام موضع کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر