jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۴۹۶ ۲۲ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس کمیسیون تسهیل فضای کسب و کار اتاق تهران گفت: سازمان تامین اجتماعی برخلاف عرف مرسوم از کارفرمایان و کارگران بابت کمک‌های نقدی و غیرنقدی که میزان آن 110 هزار تومان است، حق‌بیمه مطالبه و آن را کسر می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اتاق تهران، محمدرضا نجفی‌منش در سومین نشست کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران، افزود: اختصاص مزایای رفاهی به منزله ایجاد انگیزشی برای کارگران محسوب می‌شود، اما سازمان تامین اجتماعی برخلاف پیش‌بینی عمل می‌کند.

همچنین محمد جعفری، مشاور بیمه‌ای اتاق تهران در این باره توضیح داد: بخشنامه‌ای که سازمان تامین اجتماعی به موجب آن، این نوع حق‌بیمه را مطالبه می‌کند، از نظر شکلی و ماهوی دارای ایراد است.

وی اضافه کرد: نامه‌ای از سوی دفتر مشاوره بیمه‌ای اتاق تهران خطاب به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص تهیه شده است.

جعفری گفت: قرار است این نامه در اختیار رئیس کمیسیون فضای کسب و کار اتاق قرار گیرد تا ابتدا به هیات رئیسه اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی منتقل و سپس برای وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال شود.

به گفته وی، قرار است یک نسخه از نامه یادشده در اختیار هیات مقررات‌زدایی قرار گیرد و علاوه بر آن اعضای این کمیسیون توافق کردند از مسئولان سازمان تامین اجتماعی و معاونت حقوقی ریاست جمهوری که صادرکننده بخشنامه برای دریافت حق بیمه مزبور بودند، در جلسات آینده کمیسیون دعوت به عمل آید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

آتش خشم در ایالات متحده

آتش خشم در ایالات متحده

به دنبال قتل جرج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی در شهر مینیاپولیس آمریکا بوسیله پلیس، بار دیگر آتش زیر خاکستر اعتراضات علیه خشونت و نژاد پرستی در ایالات متحده سربرآورد و چندین ایالت آمریکا را در برگرفت. این رخداد در شرایطی که تنها چند ماه تا انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا باقی مانده شرایط پیروزی مجدد دونالد ترامپ را تحت تاثیر قرار داد.

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر