jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۶۴۵۵ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۲۱:۵۳

یک مقام مسئول در وزارت نیرو از اعمال تعرفه های جدید آب به محض تصویب در شورای اقتصاد و جریمه مشترکان پُرمصرف خبر داد.

آب هم گران می شود / پرمصرف‌ها منتظر جریمه باشند

سید رسول باقری گفت: با تصویب شورای اقتصاد، تعرفه ‌های جدید برای آب شرب اعمال و پس از آن آب با قیمت واقعی به مشترکان ارائه می ‌شود. با اجرای این طرح، مشترکان پُرمصرف که بیش از ۳۰ مترمکعب آب در ماه مصرف کنند، دو برابر قیمت تمام شده و بیش از ۲۰ مترمکعب به قیمت تمام شده بهای آب را پرداخت خواهند کرد.

معاون درآمد و امور مشترکین آبفای استان تهران اظهارداشت: اما مشترکانی که بیش از ۱۰ مترمکعب در ماه مصرف کنند، ۴۰ درصد بهای تمام شده آب و مشترکانی که ۵ مترمکعب مصرف کنند، ۳۰ درصد قیمت تمام شده آب را پرداخت خواهند کرد.

وی تصریح کرد: قیمت تمام شده آب را آبفا به شورای اقتصاد ارائه کرده و پس از تائید در قبوض مشترکان اعمال می شود.

این مقام مسئول در آبفای تهران با اشاره به اینکه برای اعمال تعرفه ‌های جدید منتظر تائید شورای اقتصاد هستیم، گفت: اجرای این طرح علاوه بر کمک به صنعت آب برای تعمیرات، نگهداری و خدمات رسانی بهتر به مشترکان، در مدیریت مصرف نیز بسیار موثر خواهد بود.

باقری افزود: با وجود اینکه سیستم تشویقی برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده که هزینه کمتری نسبت به قیمت تمام شده پرداخت می کنند، اما تعرفه ها به گونه‌ ای محاسبه می شود که قیمت تمام شده آبفا برای تولید آب شرب از مشترکان پُرمصرف دریافت شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

سیاست اقتصادی روحانی همان روش احمدی نژاد است

یک کارشناس اقتصادی در یادداشتی در جام جم آنلاین نوشت: دولت آقای روحانی از لحاظ تفکر دو دولت کاملا متفاوت بودند ولی ما در حوزه اقتصاد شاهد سیاست هایی کاملا یکسان با آثار مشابه بودیم.

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

اعزام نفتکش به ونزوئلا، تابوشکنی بود

محمدعلی خطیبی، نماینده پیشین ایران در اوپک در یادداشتی برای جام جم آنلاین درباره نفتکش های سوخت‌رسان ایران در حال ورود به آب‌های ونزوئلا، نوشت: در صورت مزاحمت برای نفتکش های ایران، هم در خلیج فارس هم در خارج از این حوزه توان پاسخگویی وجود دارد.

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

كرونا، نرخ ارز و آینده بورس

نقدینگی لجام‌گسیخته، قیمت سوخت (بنزین و گازوئیل) و نرخ ارز را شاید بتوان سه متغیر راهبردی در اقتصاد ایران دانست كه تغییر و تلاطم در هركدام به‌تنهایی می‌تواند سایر بخش‌های اقتصاد ایران را به‌شدت متأثر کند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر