jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۸۱۶۱۷۲ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۹:۱۱

انسان‌ها در دوران کوتاهی دچار سوءتغذیه بودند. برای مثال در اواسط قرن نوزدهم، میانگین بلندی قد افراد در بیشتر کشورهای اروپایی حدود یک متر و 65 سانتی‌متر بود. در انگلستان میانگین قد افراد یک‌متر و 68 سانتی‌متر و در آمریکا بیشتر از یک متر و 70 سانتی متر بود. در آن زمان در تمام این کشورها مردها بسیار بلند قدتر بودند.

چرا انسان‌ها در گذشته کوتاه قدتر بودند؟

این در حالی است که هلندی‌ها که به کوتاه قدی مشهور بودند اکنون میانگین قدشان یک متر و 83 سانتی‌متر است. در حال حاضر، قد مردم کشورهای فقیری همچون ویتنام و کره شمالی، نسبت به دیگر ملیت‌ها کوتاه‌تر است. با وجود این زمانی که برخی از این افراد به کشورهای ثروتمند مهاجرت کردند فرزندانشان بلند قدتر شدند.

به نظر علت این تفاوت قد ژنتیکی نیست، زیرا در مدت زمان‌های طولانی تر، موارد خلاف آن نیز رخ داده است.

یافتن فسیل‌هایی از آفریقا، آسیا و اروپا و بررسی آنها نشان داده است که حدود 10 تا 100 هزار سال پیش، نیاکان ما نسبت به انسان‌های عصر مدرن بلند قدتر و عضلانی‌تر بوده‌اند اما بعد از این دوره استخوان بندی انسان‌ها کوچک‌تر شده است که احتمالا همزمان با آغاز عصر کشاورزی و یکجانشینی بوده است.

برخلاف آنچه انتظارش را داریم، همین اتفاق سبب کاهش سلامتی در انسان‌ها شد زیرا عصر کشاورزی به معنای زندگی کردن انسان‌های بیشتر است که همین موجب شده تا منابع غذایی در این دوره نسبت به عصر شکارگری انسان محدودتر شود.

اثر انگشت در طول زندگی ممکن است تغییر کند؟

با بالا رفتن سن، انعطاف‌پذیری پوست نوک انگشتان کمتر و برجستگی‌ها و شیارهای آن ضخیم‌تر می‌شود. این امر اثر انگشت انسان را تغییر نمی‌دهد، اما اسکن کردن یا گرفتن پرینت از آن دشوارتر می‌شود. الگوی حلقه‌ها و خطوط پیچ خورده اثر انگشت ما سه ماه پیش از این‌که متولد شویم شکل می‌گیرد.

ممکن است اثر انگشت خود را با بریدن یا از طریق سایش، اسید یا بیماری‌های پوستی خاص به‌طور موقت از دست بدهیم، اما اثر انگشت از بین رفته ظرف مدت یک ماه دوباره به وجود می‌آید و باز خواهد گشت. با افزایش سن، انعطاف‌پذیری پوست نوک انگشتان کمتر و برجستگی‌ها و شیارهای آن ضخیم تر می‌شود. این امر اثر انگشت انسان را تغییر نمی‌دهد، اما اسکن کردن یا پرینت گرفتن از آن دشوارتر خواهد شد.

قسمت بالایی یخچال سردتر است یا پایین آن؟

بزرگ‌ترین منبع گرما و حرارت در یخچال، هوای گرمی است که هر بار درِ یخچال را باز می‌کنید به داخل آن جریان می‌یابد.

به این ترتیب هوای سرد سنگین‌تر در قسمت پایینی یخچال جمع می‌شود. از این رو در یک یخچال‌فریزر قفسه‌های پایینی سردتر خواهد بود اما در فریزری که محفظه یخ‌ساز آن در بالا قرار دارد قسمت سردتر در بالا قرار خواهد داشت.

در یخچال‌های بدون برفک گردش هوا و بیشتر از آن توزیع صحیح دما مدنظر است و از این رو تفاوت دمایی معنی‌داری بین قسمت‌های مختلف یخچال وجود ندارد.

منبع: مجله Focus

مترجم: بتول خالدی / گروه دانش

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: