jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۱۱۰ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رهبر معظم انقلاب در دیدار دانشجویان:

مبارزه با استکبار تعطیل بردار نیست

صدها نفر از دانشجویان و نمایندگان تشکل‌های دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور عصر دیروز با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار و نظرات، دغدغه‌ها و مطالبات خود را درباره مسائل مختلف کشور بیان کردند.

به گزارش دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب در این دیدار که در دو بخش، قبل و بعد از نماز مغرب و عشاء برگزار شد در پاسخ به سؤال یک دانشجو درباره‌ «تکلیف استکبارستیزی بعد از مذاکرات» فرمودند: مگر مبارزه با استکبار تعطیل‌بردار است؟

ایشان مبارزه با استکبار را از مبانی انقلاب خواندند و تاکید کردند: اگر مبارزه با استکبار نباشد ما تابع قرآن نیستیم. آمریکا اتمّ مصادیق استکبار است؛ خودتان را آماده کنید برای ادامه‌ مبارزه با استکبار.

رهبر معظم انقلاب در بخش دیگری از فرمایشاتشان تاکید کردند: جوان ایرانی خوشبختانه جوان پرشوری است، درست نقطه مقابل آن چیزی که مراکز مغرض غربی آماری و با منشأ خارجی اعلام می‌کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: می‌گویند جوان ایرانی افسرده است؛ این یک دروغ محض و خباثت‌آمیزی است.

ایشان با تاکید بر این‌که امروز در دنیای غرب جوان اروپایی افسرده است تاکید کردند: افسردگی این است که جوان اروپایی برای خودکشی می‌آید در سلک داعش، تعداد بالایی از عناصر داعش جوان‌های اروپایی‌اند.

رهبر انقلاب در بخش دیگری از بیاناتشان فرمودند: به‌هیچ‌وجه نگذارید افرادی که کلیدهای کار دستشان است به تشکل‌های انقلابی دانشجویی فشار وارد کنند.

ایشان تصریح کردند: این‌که برای ایجاد نشاط در دانشگاه کنسرت و اردوی مختلط برگزار شود کار غلطی است.

رهبر معظم انقلاب فرمودند: هر دو وزیر محترم مورد اعتماد ما هستند ولی مراقب زیردستان خود باشند.‌

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تاکید بر این‌که اولین فریضه‌ دانشجویی آرمان‌خواهی است، افزودند: آرمان‌خواهی مقابل محافظه‌کاری است، نه واقع‌گرایی.

ایشان خطاب به دانشجویان تاکید کردند: از واقعیت‌های خوب استقبال و با واقعیت‌های منفی مبارزه کنید؛ واقعیت‌ها نباید ما را از آرمان‌ها دور کند، بلکه باید مثل پلکان ما را به آرمان‌ها نزدیک کند.

مشروح بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع دانشجویان را در شماره فردا می‌خوانید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

اسلام، ضامن حقوق و آزادی زنان

دین اسلام، حقوقی را برای انسان قرار داده است که در این خصوص تفاوتی میان زن و مرد به عنوان دو فرد وجود ندارد و حقوق مشترک زنان و مردان در جامعه اسلامی تلقی می‌شود.

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

حزب ا... تسلیم پذیر نیست

این روزها هجمه‌های همه جانبه‌ای از سوی آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و رژیم صهیونیستی به محور مقاومت و حزب ا... لبنان وارد می‌شود.

تعامل کارساز قوا

تعامل کارساز قوا

قوه مجریه، قضاییه و مقننه، سه بازوی کارآمدی نظام در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم و اجرای سیاست‌های ابلاغی از سوی رهبر انقلاب‌ هستند و همگرایی سه‌ قوه در اجرای این سیاست‌ها الزامی است.

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

محرومیت زدایی عزم جدی می‌خواهد

اتفاقی تلخ که برای مرحوم خانم آسیه پناهی افتاد بار دیگر ذهن‌ها را متوجه این موضوع کرد که باید برای محرومان و مستضعفان جامعه که قدرت خرید مسکن ندارند و به کپرنشینی و حاشیه‌نشینی روی آورده‌اند، فکری اساسی کرد.

گفتگو

بیشتر
بازیگری نمی‌ایستد

گفت‌گو با پرستو گلستانی به مناسبت تولدش و همه خاطراتی که این سال‌ها برای ما ساخته است

بازیگری نمی‌ایستد

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر