jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۶۰۲۷ ۲۱ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

پارلمان یونان با پیشنهاد تازه اصلاحات اقتصادی الکسیس سیپراس، نخست‌وزیر این کشور برای توافق با بستانکاران موافقت کرد.

به گزارش منابع خبری، پارلمان یونان جمعه شب با 251 رای موافق از مجموع 300 رای با مذاکره دولت با بستانکاران (اتحادیه اروپا، صندوق بین‌المللی پول و بانک مرکزی اروپا) بر پایه پیشنهادهایی که عصر پنجشنبه مطرح شده است، موافقت کرد. نخست‌وزیر یونان در سخنان خود در دفاع از این طرح پذیرفت که اصلاحات پیشنهاد شده در طرح نجات مالی، فراتر از وعده‌های این حزب در انتخابات بوده است، اما در عین حال خاطرنشان کرد این طرح، بهتر از طرح‌های پیشین است. این سومین طرح نجات مالی دولت یونان طی چند سال اخیر است.

گفته می‌شود بسته پیشنهادی آتن، مواردی چون افزایش مالیات بر شرکت‌های حمل و نقل، حذف معافیت مالیات بر مصرف در جزایر یونان، کاهش بودجه دفاعی به میزان 300 میلیون یورو تا سال 2016، ادامه روند خصوصی‌سازی با زمانبندی تعیین شده، افزایش 23 درصدی مالیات بر رستوران‌ها، اجرای اصلاحات در زمینه بازنشستگی و ادارات دولتی برای افزایش درآمدهای دولتی را شامل می‌شود. آتن در ازای اجرای این اصلاحات از وام‌دهندگان کمک 53 میلیارد و 500 میلیون یورویی درخواست کرده است؛ این مبلغ قرار است تعهدات بازپرداخت وام یونان را تا پایان ژوئن سال 2018 پوشش دهد. در واکنش به این موضوع گزارش شده وام دهندگان خارجی یونان شامل اتحادیه اروپا، صندوق بین‌المللی پول و بانک مرکزی اروپا، بسته پیشنهادی نخست وزیر یونان را مثبت خواندند. این طرح در حالی مورد موافقت اعضای پارلمان یونان قرار گرفت که هزاران نفر از طرفداران احزاب چپگرای این کشور جمعه شب در اعتراض به پیشنهادات اخیر سیپراس در خصوص دریافت وام‌های جدید از طلبکاران بین‌المللی این کشور، مقابل پارلمان آتن تجمع کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

از سراب دموکراسی تا واقعیت نژادپرستی

یکی از متفکران معاصر، ایالات متحده آمریکا را تجسم آمال و ایده‌آل‌های دوران روشنگری‌ نامیده است. دوران به اصطلاح روشنگری مرحله‌ای در عالم غرب مدرن بود که مدرنیته در نظر و عمل به اوج خود و به نقطه تثبیت رسیده بود.

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر