jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۷۵۵ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیر طرح جایگزینی ٦٥ هزار دستگاه کامیون و کشنده در شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، گفت: براساس مصوبه شورای اقتصاد، صرفه‌جویی سه ماه نخست، فاصله زمانی میان اسقاط خودروی فرسوده و ابطال کارت سوخت تا صدور کارت سوخت خودروی جایگزین، به‌صورت پیش‌پرداخت به سرمایه‌گذار تعلق می‌گیرد.

کامبیز باباپور در گفت‌وگو با شانا با اشاره به این که طرح جایگزینی ٦٥ هزار دستگاه کامیون‌ها و کشنده دارای سن بالاتر از ٣٥ سال از طرح‌های بند «ق» تبصره ٢ قانون بودجه ٩٣، برای کامیون‌های بالای ١٠ تن اجرا می‌شود، گفت: این کامیون ها به سه گروه ١٠ تا ١٨ تن، ١٩ تا ٢٦ تن و ٢٧ تن به بالا تقسیم می‌شوند. وی با اشاره به این که طرح نوسازی کامیون‌ها در آخرین جلسه شورای اقتصاد در سال ٩٣ تصویب شده است، اظهارکرد: کل مبلغ مصوبه بیش از 7/2 میلیارد دلار است که شرط نوسازی هر کامیون، اسقاط یک دستگاه خودرو با ظرفیت مشابه است.وی با بیان این که خودروی اسقاطی باید جزو خودروهای در حال فعالیت و حمل بار در ناوگان باشد، یادآور شد: بازپرداخت این طرح به مدت پنج سال برای هر کامیون خواهد بود که برای هر گروه از این کامیون‌ها متفاوت است. باباپور با اشاره به این‌که در محاسبات بازپرداخت صرفه‌جویی، هر بشکه نفت ٦٠ دلار در نظر گرفته شده است، افزود: میزان صرفه‌جویی به ازای هر کیلومتر پیمایش برای کامیون‌های ١٠ تا ١٨ تن، ١٩ تا ٢٦ تن و ٢٧ تن به بالا، به تفکیک در سامانه مکانیزه محاسبه می‌شود که در صورت تغییر قیمت نفت خام، در مقاطع زمانی سه‌ماهه وزارت نفت می‌تواند این رقم را تعدیل کند. مدیر طرح جایگزینی کامیون‌های فرسوده با اشاره به این که در این طرح 6000 دستگاه کامیون جایگزین برای کامیون‌های ١٠ تا ١٨ تن در نظر گرفته شده است، گفت: ٤١ هزار دستگاه کامیون جایگزین برای کامیون‌های ١٩ تا ٢٦ تن و ١٨ هزار دستگاه نیز برای ٢٧ تن به بالا در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر