jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۷۲۴ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

دبیر کانون هماهنگی دانش و صنعت برنج ایران گفت: با شناسنامه‌دار کردن برنج داخلی و خارجی آلودگی‌های احتمالی برنج براحتی قابل پیگیری می‌شود.

غلامرضا خانکشی‌پور در گفت‌وگو با فارس اظهارکرد: پس از اعمال استانداردهای سفت و سخت برای واردات برنج سالم به کشور، مباحثی که در گذشته در مورد برنج‌های آلوده مطرح بود، خوشبختانه دیگر مطرح نیست.

وی با بیان این که در مرزها و مبادی ورودی روی برنج‌های وارداتی کنترل لازم انجام می‌شود، افزود: اما پیشنهاد من برای جلوگیری از تکرار این گونه مسائل شناسنامه‌‌دار کردن برنج ایرانی و خارجی است.

دبیر کانون هماهنگی دانش و صنعت برنج ایران تصریح کرد: برنج از هر کجا که تامین شود، باید محل کشت و آبی که برای آن مصرف می‌شود کاملا مشخص باشد.

خانکشی‌پور بیان کرد: با شناسنامه‌دار شدن برنج مبدا و برند آن کاملا مشخص می‌شود، بنابراین مصرف‌کننده با خیال راحت می‌تواند محصول خریداری شده از بازار را مصرف کند.وی افزود: وقتی برنج در بازار اشباع می‌شود مدت خواب محصول یعنی زمانی که فروشنده برای به فروش رساندن آن لازم دارد، طولانی می‌شود و با طولانی شدن زمان نگهداری ممکن است حشرات مخصوصی در برنج رخنه کند.

این مقام صنفی تصریح کرد: بنابراین فروشنده برای از بین رفتن این حشرات ممکن است از روش‌های غیراستاندارد استفاده کند که با شناسنامه‌دار کردن برنج این مسائل براحتی قابل پیگیری است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر