jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۸۱۵۶۹۲ ۲۰ تير ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

انفجار کنورتور شماره 2 بخش فولادسازی شرکت ذوب‌آهن اصفهان، سه کشته و شش زخمی برجای گذاشت. وضع سه نفر از مجروحان وخیم است.

به گزارش فارس، ساعت 3 و 37 دقیقه بامداد پنجشنبه گذشته انفجاری در بخش فولادسازی شرکت ذوب‌آهن اصفهان در قسمت کنورتور شماره 2 رخ داد که در این حادثه سه کارگر کارخانه ذوب‌آهن کشته و شش نفر دیگر مصدوم شدند.

محمدرضا کجباف، مدیر روابط عمومی شرکت ذوب‌آهن اصفهان در این باره گفت: روح‌الله حاج‌حیدری از شهرستان خمینی‌شهر، عباس حیدری و محمدکاظم طالبی از چمگردان لنجان، کشته شدگان این حادثه و اکبر خداپرست، مجید بابایی و غلامعلی خاشعی سه مصدومی هستند که 30 تا 40 درصد دچار سوختگی شده‌اند و وضع جسمانی مجید بابایی وخیم است. حسین ادیبی، احمدرضا مرادی و منصور شریفی نیز در این حادثه مجروح شده بودند که سرپایی درمان شدند.

علت فنی بروز این حادثه از سوی کارشناسان شرکت سهامی ذوب‌آهن اصفهان در دست بررسی است اما به استناد اطلاعات اولیه، موارد ایمنی رعایت شده بود و عامل انسانی نیز در این حادثه دخیل نبوده است.

بر اساس اطلاعات واحد روابط عمومی این شرکت، تولید در کنورتور شماره 2 برای ساعاتی متوقف شده وشرایط در این واحد به روال عادی بازگشته است.

سرپرست ارتباطات و اطلاع‌رسانی شرکت ذوب‌آهن اصفهان در این باره گفت: این انفجار از نوع حوادثی است که بندرت شاهد وقوع آن طی این سال‌ها بوده‌ایم. حادثه در حالی رخ داده که تمام نکات ایمنی رعایت شده بود به همین دلیل تحقیقات کارشناسان برای بررسی بیشتر ادامه داردو علت آن طی چند روز آینده اعلام خواهد شد. ذوب‌آهن مجهز به سه کنورتور است که این حادثه در یکی از کنورتورها وبر اثر پرتاب ذوب، صورت گرفته است.

مجید مرادیان خاطرنشان کرد: با توجه به این‌که بخشی از کار در کارخانه با قراضه‌های آهن است که اگر در این قراضه‌ها کمی ناخالصی مثل آب وجود داشته باشد، هنگام پرس احتمال وقوع انفجار پیش می‌آید. از شش زخمی حادثه، سه نفر سرپایی درمان شدند و سه نفر دیگر همچنان بستری بوده و وضع آنها وخیم است که در صورت نیاز، مقدمات اعزام آنها برای درمان به خارج از کشور فراهم خواهد شد. خط تولیدی هم‌اکنون در حال فعالیت بوده و این حادثه خللی در تولید فولادسازی ایجاد نکرده است.

فریدون عابدینی، رئیس بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان در این باره به مهرگفت: در حادثه ذوب‌آهن تنها سه مصدوم را به بیمارستان سوانح سوختگی اصفهان منتقل کردند که دچار سوختگی ۳۰ تا ۵۰ درصد هستند. مصدومان این حادثه که بین ۳۰ تا ۳۵ سال دارند از سه ناحیه صورت، دست و پا دچار سوختگی شدند. سوختگی این مصدومان در این بیمارستان قابل درمان است و از نظر ما نیازی به انتقال آنها به خارج از کشور نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر