jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۱۴۰۴۹   ۱۳ تير ۱۳۹۴  |  ۱۴:۳۵

مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز در بدو ورود به هتل کوبورگ محل مذاکرات هسته‌ای با بیان اینکه ما به پیشرفتهایی در مسیر رو به جلو دست یافتیم گفت:من پنجشنبه در تهران بودم و با روحانی و شمخانی دیدار کردم. توافق در دسترس است.

آمانو : توافق هسته ای در دسترس است

وی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه آژانس درگیر در موضوع هسته‌ای ایران است، گفت: اگر توافق حاصل شود آژانس آمادگی دارد تا برای اجرای موضوعات همکاری کند.

وی با بیان اینکه تکلیف پی ام دی (ابعاد نظامی احتمال) تا پایان سال باید مشخص شود، افزود: در صورت همکاری ایران، می‌شود تا پایان سال گزارش ارزیابی فعالیت‌های گذشته ایران را منتشر کرد.

آمانو هفته گذشته نیز چندین بار به کوبورگ آمد و با وزرای خارجه حاضر از جمله ظریف دیدار کرد.

وی روز پنجشنبه در تهران حضور داشت و با حسن روحانی رئیس جمهور ایران و علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت‌وگو کرد.

ایران و آژانس هر دو این سفر را موفق برشمردند.

پیش از این عنوان شده بود که آمانو در راستای حل موضوع پی ام دی و همچنین راستی آزمایی به تهران سفر کرده و این سفر در واقع نشانگر است که ایران با دعوت از آمانو نهایت همکاری خود با آژانس را نشان داد.(فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

سازمان اکو و بلوک‌های موازی

سازمان اکو و بلوک‌های موازی

آرمینیوس وامبری، چهره تاریخی و ناشناخته، مشاور امور سیاسی تئودور هرتزل، مبلغ سرسخت سیاست انگلیس در شرق، مشاور سلطان عثمانی و جاسوس وزارت خارجه بریتانیا در دهه۱۸۶۰ برای نخستین‌ بار اندیشه پان‌ ترکیسم یعنی یکی کردن همه سرزمین‌هایی را که ساکنان آن به یکی از زبان‌هایی که ریشه آنها به زبان‌های آلتایی می‌رسد، ساخته و مطرح کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها