نتایج توافق احتمالی هسته‌ای از دید تحلیلگر لبنانی

از واگرایی اعراب تا تقویت جایگاه ایران در منطقه

وزیر امور خارجه پیشین آمریکا ابراز امیدواری کرد مذاکرات ایران و گروه 1+5 طی روزهای آینده به نتیجه برسد.
کد خبر: ۸۱۴۰۰۳
ابراز امیدواری کلینتون نسبت به حصول توافق هسته‌ای

به گزارش خبرگزاری رویترز، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه پیشین آمریکا و کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 در این کشور روز جمعه گفت: امیدوارم که 18 ماه مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی در روزهای آینده به یک توافق منجر شود.

کلینتون در ادامه با تکیه بر ادعای بی‌اساس غرب مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای بیان کرد: من کاملا امیدوارم که ما می‌توانیم در هفته پیش رو به توافقی برسیم که به برنامه‌ هسته‌ای تسلیحاتی ایران پایان می دهد. حتی اگر این توافق حاصل شود باز هم کارهای بیشتری باید انجام شود.

وی همچنین گفت که حتی درصورت موفقیت مذاکرات هسته‌ای و حصول یک توافق باز هم مشکلات اساسی کشورش با ایران باقی خواهد ماند.

به گزارش رویترز، زیربنای مذاکرات هسته‌ای میان ایران و قدرت‌های جهانی در دوران فعالیت هیلاری کلینتون به عنوان وزیر امور خارجه آمریکا بنا نهاده شد. اکنون این کشورها پس از نزدیک به دو سال رایزنی‌های سخت و بی وقفه تلاش می‌کنند تا ضرب‌الاجل 7 ژوئیه به یک راه حل جامع نهایی در خصوص برنامه هسته‌ای تهران و چگونگی لغو تحریم‌های بین‌المللی علیه این کشور دست یابد.

کلینتون پیش از این گفته بود یک توافق خوب توافقی است که به صورت راستی آزمایی تمام مسیرهای ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای را مسدود و بازرسی های سرزده را به تمامی تاسیسات ایران تضمین کند.

غرب به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در حالی ایران را به تلاش برای دستیابی به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای متهم می‌کند که مقامات ایران همواره تاکید می‌کنند فعالیت‌های هسته‌ای تهران ماهیت کاملا صلح آمیز دارد.(ایسنا)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها