jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۸۱۳۶۲۳ ۱۱ تير ۱۳۹۴  |  ۱۲:۵۸

یک مقام مسئول در توانیر با تشریح جزئیات اعمال تعرفه‌های تشویقی مصرف برق در فصل تابستان گفت: مشترکان صرفه‌جویی کنند خاموشی‌های تابستانی به حداقل کاهش می یابد.

جزئیات اعمال تعرفه‌های تشویقی مصرف برق در تابستان

علیرضا احمدی یزدی با بیان اینکه در شرایط فعلی مدیریت مصرف به عنوان یکی از ارکان اقتصاد مقاومتی اولویت دارترین پروژه صنعت برق ایران است، گفت: همزمان با گرم تر شدن هوای کشور، مصرف برق هفته جاری دوباره اوج گرفت و با فاصله قابل توجهی نسبت به روز پیش از آن به ۴۸ هزار و ۷۳۷ مگاوات رسید.

مدیر کل دفتر مدیریت مصرف توانیر با اعلام اینکه پیش بینی‌ها نسبت به افزایش پیک بار مصرف برق در طول روزهای آینده حکایت دارد، افزود: با توجه به اوج گیری پیک مصرف برق تابستانی، مدیریت مصرف این انرژی پاک باید توسط مشترکان صنعتی در دستور کار قرار بگیرد.

این مقام مسئول همچنین در تشریح تعرفه‌های تشویقی صنعت برق، گفت: صنایع می توانند با همکاری از طریق تغییر شیفت کاری، تعطیلات و تعمیرات سالانه و یا جابه جایی تعطیلی روز جمعه با یکی از روزهای هفته، از تخفیف ویژه همکاری بهره مند خواهند شد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های تشویقی برای استقبال صنایع و همکاری آنها در کاهش مصرف در زمان اوج مصرف برق در تابستان پیش بینی شده است، افزود: با اجرای راهکارهای مدیریت مصرف تاثیر قابل توجهی در کاهش نیاز مصرف برق کشور حاصل می شود.

به گفته مدیرکل دفتر مدیریت مصرف برق توانیر محدودیت‌های مالی برای احداث نیروگاه‌های جدید، محدودیت تامین سوخت واحدهای نیروگاهی، کاهش آثار زیان بار مصرف سوخت‌ فسیلی بر محیط زیست، تامین برق پایدار، افزایش تقاضای انرژی الکتریکی، افزایش بهره‌وری و توان مالی خانواده‌ها و حفظ انرژی برای نسل آینده از مهمترین دستاوردهای بهینه سازی در مصرف برق و انرژی است.

وی با بیان اینکه هم اکنون میزان مصرف انرژی الکتریکی مشترکان ایرانی بیش از مصرف جهانی است، تاکید کرد: کنترل پیک مصرف ابزاری است که می تواند به کاهش خاموشی ها کمک کند و صنایع می توانند بهترین همکاری را در پیک مصرف داشته باشند.

احمدی یزدی با اعلام اینکه هدف از مدیریت مصرف انرژی، تعیین راهکارهایی برای کاهش مصرف انرژی است، افزود: ممیزی انرژی می تواند دستور العمل‌هایی را به منظور کاهش مصرف انرژی به مدیران صنایع ارائه کند و در بعضی موارد حتی یک ممیزی فقط با آگاه سازی کارکنان از چگونگی مصرف می تواند منجر به صرفه‌جویی آنی انرژی شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

چرا اصلاح الگوی مصرف را جدی نگرفتیم؟

دقیقاً 10سال پیش، رهبر معظم انقلاب با اشراف کامل از شرایط محیطی و محاطی کشور و آگاهی از آینده جامعه، مهم‌ترین مسأله روز اقتصادی را شیوه مصرف آحاد مردم ومسؤولان و راه برون‌رفت از مشکلات پیش‌رو را صرفه‌جویی عمومی و اصلاح الگوی مصرف دانستند و بر این اساس، شعار سال 88 را «حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف» نام نهادند و فرمودند: «من آنچه را که می‌خواهم در این برهه عرض کنم این است که ملت عزیز جداً از اسراف و زیاده‌روی پرهیز کنند. چون وضع جامعه ما از لحاظ مصرف، وضع خوبی ندارد...عادت‌های ما، سنت‌های ما، روش‌های غلطی که از این و آن یاد گرفته‌ایم، ما را سوق داده است به زیاده‌‌روی در مصرف به نحو اسراف. یک نسبتی باید در جامعه میان تولید و مصرف وجود داشته باشد. امروز در کشور ما اینجوری نیست.»

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

ظرفیت بازار سرمایه برای تامین منابع مالی دولت

شیوع ویروس کرونا طی شش ماه اخیر باعث شده حدود 80 درصد مشاغل و کسب و کارها تحت تاثیر قرار گیرند و با مسائلی چون تعدیل نیرو، کاهش تولید یا افزایش هزینه‌ها مواجه شوند و گاهی میزان موجودی آنها در انبار افزایش یابد.

باید به تغییر نسخه اندیشید

باید به تغییر نسخه اندیشید

آنچه امروز در عرصه اقتصاد ایران می‌گذرد نشان‌دهنده و حکایتگر وجود مشکلی ساختاری و ساختی در اقتصاد کشور است،‌ مشکلی که رفع آن فقط از طریق بازطراحی بنیادین و انقلابی این اقتصاد و تغییر نسخه کلان حاکم بر آن امکان‌پذیر است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر