jamejamonline
ورزشی فوتبال کد خبر: ۸۱۲۹۸۷   ۰۹ تير ۱۳۹۴  |  ۱۵:۳۱

پیش بینی دادکان از آینده سرخابی‌ها:

پرسپولیس زمین می خورد، استقلال ضعیف تر می شود

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه وزارت ورزش نتوانست انتخاب‌های خوبی برای هیات مدیره استقلال و پرسپولیس داشته باشد گفت: با این شرایط پرسپولیس زمین می خورد و استقلال ضعیف تر می شود.

پرسپولیس زمین می خورد، استقلال ضعیف تر می شود

محمد دادکان ظهر امروز سه شنبه در نشست خبری ضمن بیان این مطلب در خصوص وضعیت استقلال و پرسپولیس گفت: مطمئن باشید مسئولان وزارت ورزش و جوانان نمی خواهند استقلال و پرسپولیس سرشان را بالا بگیرند. آنها با مهره هایی که چیدند نشان می دهند پرسپولیس زمین می خورد و استقلال هر روز ضعیف تر خواهد شد.

وی افزود: وقتی یک عضو هیات مدیره خارج است و دیگری شش ماه در خارج از کشور است و دیگری هر روز می گوید می خواهم برود و یک نفر دیگر هم سه سال می ماند اما کاری نمی کند چگونه این تیم ها می خواهند موفق شوند.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال همچنین افزود: پرسپولیس و استقلال این همه طرفداران دارد اما سوال اینجاست چرا موفق نمی شوند؟ زیرا طوری چیده می شوند که هر روز ضعیف تر از قبل شوند.

نوسترآداموس نیستم اما پرسپولیس نتیجه نمی‌گیرد

وی که صحبت‌های بالا را در پاسخ به این سوال که چرا به پرسپولیس نمی‌روید؟ مطرح کرد، گفت: قبل از آغاز لیگ چهاردهم اعلام کردم پرسپولیس به هفته هفتم نمی‌رسد و این اتفاق افتاد. یکی از خبرنگاران من را نوسترآداموس نامید، اما من نوسترآداموس نبوده و پیش‌گویی بلد نیستم. اما بر اساس واقعیات صحبت می‌کنم. امسال هم می‌گویم این تیم به هفته هفتم نمی‌رسد زیرا چیدن هیات مدیره و این همه تضاد موجود، تیم نمی‌تواند نتیجه لازم را به دست آورد.

شادی سوبسید دارد غم نه

دادکان افزود: این مسائل دلیل نمی‌خواهد؛ تنها باید گفت می‌خواهند سرخابی‌ها همیشه در ذهن مردم ضعیف باشند، زیرا شادی سوبسید دارد، ولی ناراحتی و غم سوبسیدی ندارد. وقتی شما می‌خواهید کسی را ناراحت کنید، نیاز به سوبسید ندارید، اما برای خوشحالی باید سوبسید داده و هزینه کنید. حرف من بزرگ است اما وقتی تیم بزرگی را بخواهیم شاد کنیم، باید برایش سوبسید بدهیم، ورزشگاه بسازیم و یا امتیازات دیگر به آن بدهیم؛ اما ناراحت کردنش هیچ هزینه‌ای ندارد. به همین دلیل دوست دارم این تیم‌ها همیشه ضعیف و ضعیف‌تر شوند.

«پرسپولیسی‌ها» منتظر روزهای بدتر از این باشد

وی با طرح این موضوع که چرا این سوال را از وزارت ورزش و جوانان و معاونانش نمی‌پرسید؟ گفت: وقتی هیات مدیره را طوری می‌چینند که افرادش یا ماه‌ها در ایران نبوده، یا نیامده، می‌رود و یا یکی می‌گوید امروز هستم، فردا می‌روم؛ این افراد چگونه می‌خواهند پرسپولیس را بچرخانند؟ مدیرعاملش هم که فوتبالی نیست، آن‌وقت می‌خواهد با بازیکنان صحبت کند. وقتی نوع قرارداد بستن را درست نمی‌داند در این شرایط منتظر از این روزها بدتر هم باشید.

غرورم را شکستم تا غرور ملی نشکند

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال با تاکید بر اینکه هر کس دارای شخصیتی است و اگر این موضوع زیر سوال نرود، جلو می‌آید یادآور شد: یک روزنامه‌نگار می‌گفت رئیس فدراسیون نباید دنبال بازیکن برود اما من شخصاً به آلمان رفتم تا وحید هاشمیان را برای بازی در تیم ملی راضی کنم. حاضرم غرورم شکسته شود، ولی غرور ملی نشکند. من حدسم این بود که وحید می‌تواند به تیم ملی کمک کند و شما دیدید چه گل‌های حساسی زد و باعث شد ایران به جام جهانی برسد. وقتی می‌توانید به وطن‌تان خدمت کنید، اگر جلو نیایید، خیانت کرده‌اید.

فوتبال را از این ذلیل‌تر دیده بودید؟

دادکان صحبت‌هایش را این‌گونه ادامه داد: امسال من را نمی‌خواهند که بیایم. شما فوتبال را از این ذلیل‌تر دیده بودید؟ زمان من، فوتبال ایران در رده پانزدهم دنیا قرار داشت و گفتند باید دهم شوی اما امروز چهلم شده و کسی چیزی نمی‌گوید. در جام ملت‌ها هم حق‌مان قهرمانی بود که آن اتفاق‌ها افتاد.

فوتبال ضعیف‌تر از قبل برگزار می‌شود

وی همچنین یادآور شد: همه عاشق خدمت هستند اما باید شرایط مناسب باشد. امروز در فوتبال شاهدیم روزانه بین فدراسیون‌، وزارت ورزش و باشگاه‌ها درگیری وجود دارد، اما چه کسی این موضوع‌ها را نوشت؟ فوتبال هر روز ضعیف‌تر از قبل برگزار می‌شود. ۲۰ روز دیگر لیگ شروع می‌شود اما امروز اعلام می‌کنند راه‌آهن سقوط کرده و پیکان لیگ برتری است. اما کسی نمی‌گوید چرا در صدور ITC بازیکن خارجی دقت نشد؟ چرا سراغ مسئولان فدراسیون فوتبال نمی‌روید و یک باشگاه را قربانی می‌کنید؟

گفتم زندان می‌روم اما نمی‌گذارم صنعت، لیگ برتری شود

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس افزود: در زمان من فشارهای زیادی وارد شد تا صنعت نفت آبادان به لیگ برتر آمده و راه‌آهن سقوط کند، اما من گفتم زندان رفتن را می‌پذیرم ولی نمی‌گذارم صنعت نفت به لیگ برتر بیاید. متاسفانه بعد از من، لیگ ۱۷ و در نهایت ۱۸ تیمی شد.

پرسپولیس را یک نفر می تواند اداره کند

وی در مورد اعتراض هوداران پرسپولیس مقابل باشگاه و اینکه برخی از آنها خواستار بازگشت این باشگاه شده اند اینگونه اظهار نظر کرد: باشگاه پرسپولیس نه مجمع و هیات مدیره و نه مدیرعامل می خواهد. تیمی که ۲۵ بازیکن ۵ مربی و سرپرست و ۵ همراه دارد با یک نفر هم اداره می‌شود. آنوقت وزارت ورزش ۲۰ ماه است معلوم نیست چکار می کند که نمی تواند این باشگاه را بچرخاند به خدا نمی خواهند پرسپولیس موفق شود، باید کوچک باشد زیرا بزرگ بودن آن سوبسید دارد.

وزارت ورزشی ها دنبال این هستند یکی از صندلی اش بلند شده تا جایش بنشینند

دادکان در مورد دخالت های وزارت ورزش در امور دو باشگاه سرخابی تهران، گفت: وظیفه وزارت ورزش نیست در کار فدراسیون و باشگاه ها دخالت کند. باعث تاسف است وزارت و معاونان در امور فدراسیون و یا سرخابی صحبت و دخالت می کنند. هیچ جای دنیا اینگونه نیست. این آدم ها دنبال آن هستند یکی از صندلی اش بلند شده تا جایش بنشیند و دنبال خدمت به مردم نیستند. چون هدف گرفتن میز و صندلی است.

دنبال سرگرمی هستند نه کار بنیادین در ورزش

وی افزود: دوستان به نوعی صحبت من را تایید می کنید که برخی به دنبال سرگرمی هستند نه انجام کار بنیادین در ورزش. مردم انقدر استقلال و پرسپولیس را دوست دارند ولی چرا تا این اندازه باید به خاطر شرایط آنها در استرس باشند و هر روز در رادیو و تلویزیون یا اماکن عمومی پیگیر مشکلات این تیم ها باشند. آقایان مسئولیت سرخابی ها را دارند باید بگویم تیم ها را چرا به این روز انداخته اید. لیگ ۲۰ روز دیگر شروع می شود و اگر این تیم ها جواب دادند هرچه خواستید بگویید. برانکو که هیچ برود کاپلو را هم بیاورند وقتی مدیریت نیست، نمی توانند نیرو جذب کنند و تیم ها زمین می خورند.

گفته بودم سرخابی ها واگذار نمی شوند

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال درباره واگذار شدن سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس خاطرنشان کرد: ۱۰ ماه پیش گفتم این دو باشگاه واگذار نمی شود و همه سر کارند و امروز دیدید حرفم درست بود.

نمی توانم ساختمان های سرخابی را واگذار کنند

«آیا می شود در مورد وضعیت ساختمان دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که در زمان شما خریداری شد به صورت شفاف توضیح دهید» وی در پاسخ به این پرسش گفت: ساختمان این دو باشگاه را از منابع غیر دولتی که مردم در اختیارم گذاشتند خریداری کردم و اگر یکی از آنها صد میلیون گران تر شد به خاطر موقعیت مکانی اش بود. این دو ساختمان ۹۹ ساله در اختیار سرخابی ها قرار گرفته بدون دریافت هیچگونه وجه نقد و این ساختمان ها را نمی توانند به شخص دیگری واگذار کنند زیرا به صورت ۹۹ ساله در اختیار این باشگاه هاست.

مسئولان نخواهند نمی توانند بیایند

در این هنگام خبرنگاری این موضوع را بیان کرد که اگر همه چیز مهیا باشد آمدن درست نیست اینکه در این شرایط و به خاطر مردم در انتخابات فدراسیون فوتبال شرکت کنید کار اصولی انجام داده اید که دادکان به این مسئله اینگونه واکنش نشان داد: وقتی مسئولان نمی خواهند نمی توان آمد. یادم نمی رود یک روز مسئولی به من زنگ زد و گفت ما تحت فشار هستیم چگونه می خواهید برگردید زیرا ۹۹ درصد مردم خواهان بازگشت شما هستند. مردم فهمیده اند هر فردی چکار می کند و تغییری به وجود می آورد باید سرکار باشد.

به خدا نمی خواهند موفقیتی به دست آید

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس صحبت هایش را اینگونه ادامه داد: بار دیگر می گویم من معلم هستم و وابسته به جایی نیستم اما به خدا نمی خواهند موفقیت ایجاد شود. اگر بخواهند، هیات مدیره ای می چینند که قوی باشد نه مانند هیات مدیره فعلی دو باشگاه سرخابی.

واکنش به سیاسی بودن هیات رئیسه فدراسیون در زمان دادکان

وی در ادامه به انتقاداتی که سال های قبل به خاطر هیات رئیسه سیاسی در فدراسیون فوتبال به او شده بود اینگونه واکنش نشان داد: من نمی خواستم به این موضوع اشاره کنم اما به من می گفتند سیاسی ترین هیات مدیره را دارم اما دلیل انتخاب آن ها را امروز بیان می کنم. شریعتمداری وزیر بازرگانی را برای حل مشکلات مالی، سردار یعقوبی را برای حل مشکلات ورزشگاه ها و جنگ و جدال در آنها، آصفی را برای حل مشکلات خروج از کشور تیم های ورزشی خود در هیات رئیسه قرار دادم و شما دیدید هر کشوری که می رفتیم اعضای سفارتخانه آن کشور به استقبالمان می آمند.؟ سازگارنژاد و تاجرنیا نمایندگان اول شهرهای شیراز و مشهد را برای هماهنگ شدن با مجلس به هیات رئیسه آوردم و خودم به همراه پهلوان نوآموز و شاهرخی اعضای فنی هیات رئیسه بودیم.

هیچ زمان نمی گفتم مشکل مالی دارم

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال افزود: من این افراد را به خاطر توانایی هایشان نه سیاسی بودن آوردم. به طور مثال قبل از رفتن به جام ملت های آسیا اسپانسر فدراسیون ۱۲ چک ۴۰ میلیونی به من داد که آنها را به شریعتمداری دادم و ایشان نیز ۵۰۰ میلیون تومان نقد به فدراسیون داد که توانستیم تیم ملی و آن همه خبرنگار را بدون مشکل به رقابت ها اعزام کنیم. هیچگاه نگفته و نمی گویم مشکل مالی دارم و همیشه در جایی که مدیریت آن برعهده ام است اعلام می کنم چپم پر است.

این هیات رئیسه چه باری را از فوتبال برمی دارد

وی همچنین تصریح کرد: خبرنگارهایی با خودم می بردم که من را نقد می کردند اما امروز شما بگویید این هیات رئیسه چه باری را از دوش فوتبال بر می دارد، یکی می خواهد خودش را جا به جا کند (باخنده) آنها کدام بار مالی را برطرف کردند و شما ببینید امروز فدراسیون چند میلیارد بدهکار است.

نمی توانیم به دانشجو بگوییم انصراف ندهد

در ادامه این نشست از دادکان در خصوص اینکه برخی از دانشجوها برای پیوستن به تیم هایی که بازیکن نظامی می گیرند از دانشگاه انصراف می دهند که این مخالف توجه مقام معظم رهبری به تحصیل ورزشکاران است که وی در این خصوص اظهار کرد: بله شما درست می گویید اما کسی نمی تواند به دانشجو بگوید انصراف بدهد. این دست ما نیست و خود فرد تصمیم می گیرد به درسش ادامه بدهد یا به سربازی برود. در قوانین همانطور که اجازه ثبت نام به دانشجو می دهد برایش حق انصراف هم قائل شده اند.

چهارپایه را بر می دارند که فردی که رویش است بیفتد

در ادامه خبرنگاری در خصوص دخالت های وزیر ورزش در انتخاب مسئولان فدراسیون سوال کرد که چرا این دخالت ها باعث تعلیق فوتبال ایران نشده است که رئیس پیشین فدراسیون فوتبال تصریح کرد: فیفا برای تغییر نایب رئیس ها و دبیر کل ها در فدراسیون ها دخالتی نمی کند و تنها به برکناری رئیس فدراسیون واکنش نشان می دهد. امروز چهارپایه را برمی دارند تا شخصی که روی آن است بیفتد. به همین خاطر است که دبیر کل و نایب رئیس های خودشان را آورده اند. وقتی رئیس برای خودش بماند همه مسائل را می پذیرد. متاسفانه این دخالت ها هست و هر روز فوتبال ضعیف تر می شود.

کشوی جادویی نداشتیم

وی به بحث داشتن کشوی جادویی در دفتر دبیر کل فدراسیون اینگونه واکنش نشان داد: در زمان پهلوان که دبیر کل فدراسیون فوتبال بود چنین کشویی وجود نداشت.

کفاشیان برای نایب رئیسی ای اف سی به من زنگ زد

دادکان در مورد اینکه چه اتفاقی افتاد که قرار بود به عنوان نایب رئیسه «ای اف اسی» انتخاب شود اما این اتفاق نیفتاد یادآور شد: من آن کرسی را در اختیار داشتم. در زمان ما دو کرسی در ای اف سی و یک کرسی در فیفا داشتیم اما یک نهاد سیاسی فشار آورد اگر دادگان را بردارید این کرسی را نمی گیرند. به رئیس جمهور هم نامه زده شد در نهایت کفاشیان با من تماس گرفت که مدارکت را ارائه بده تا برای نامزدی نایب رئیسی به ای اف سی معرفی شوی.

به کفاشیان گفتم دادکان را حذف کن

وی افزود: من خوشحال شدم دعواها تنها برای رئیس بودن است و در بحث های بین المللی مسائل داخلی را دخیل نمی دانند زیرا می دانستم اگر این کرسی از من گرفته شود هر شخصی معرفی شود رای نمی آورد اما شبانه به آقای کفاشیان گفتند دادکان را حذف و آقای «ایکس» را معرفی کن.

رئیس پیشین فدراسیون فوتبال گفت: در آن مقطع اعلام کردم ایشان (سعیدلو) رای نمی آورد و اگر رای آورد هرچه خواستید به من بگویید. متاسفانه اگر آن پافشاری ها نبود کرسی معتبری که در کمیته اجرایی ای اف سی داشتیم را از دست نمی دادیم.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها