jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۸۱۱۹۳۷ ۰۶ تير ۱۳۹۴  |  ۱۳:۱۳

عضو کمیسیون عمران مجلس از اعلام وصول استیضاح وزیر راه و شهرسازی در یکی از جلسات علنی مجلس در دو هفته آینده خبر داد.

اعلام وصول استیضاح وزیر راه و شهرسازی در دو هفته آینده

مهرداد بائوج لاهوتی عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به تصویب تقاضای تعدادی از نمایندگان مجلس مبنی بر استیضاح وزیر راه و شهرسازی در این کمیسیون، گفت: تقاضای استیضاح وزیر راه و شهرسازی در جلسه روز سه‌شنبه هفته گذشته کمیسیون عمران مجلس مورد بررسی قرار گرفت که در نهایت این طرح تقدیم هیئت رئیسه مجلس شد.

وی افزود: با توجه به اینکه تقاضای استیضاح وزیر راه و شهرسازی تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده است، بنابراین، این طرح دو هفته آینده و پس از تعطیلات تابستانی نمایندگان، در صحن علنی مجلس اعلام وصول می‌شود.

متن کامل استیضاح وزیر راه و شهرسازی به‌ شرح زیر است:

بسمه تعالی

هیئت‌رئیسه محترم مجلس شورای اسلامی

برابر ماده 222 آئین‌نامه مجلس شورای اسلامی تقاضای استیضاح وزیر محترم راه و شهرسازی را داریم.

موارد استیضاح:

1-نبود برنامه در حمل و نقل ریلی‌
2- عدم انجام تعهدات در حوزه راه روستایی
3- عدم پیگیری و حل مشکلات مسکن مهر
4- عدم ساماندهی بازار مسکن
5- عدم حمایت از مسکن محرومان
6- عدم اجرای احکام برنامه پنجم(مواد 176، 172، 194، 161، 163، 164، 165، 166، 167، 168، 169، 170، 171، بند ل 44)
7- عزل و نصب‌های بدون دلیل و حذف نیروهای مؤمن
8- عدم اجرای قوانین ایثارگران
9- عدم اجرای برخی برنامه‌های پیشنهادی در زمان رأی اعتماد از قبیل: حوزه عمومی وزارتخانه، حوزه حمل و نقل، زمین، مسکن و شهرسازی
10- مشکلات مالی در معاونت زیرساخت
11- عدم توجه به ارتقای سطح ایمنی و گسترش حمل و نقل هوایی و به‌کارگیری افراد ناتوان و فاقد سابقه مدیریت و اجرایی صنعت هوایی علی‌رغم تذکرات کتبی و شفاهی نمایندگان و کمیسیون عمران
12- عدم ارائه یک برنامه و سیاست‌های شخصی درموضوع مسکن در کشور
13- عملکرد بانک مسکن در رابطه با تسهیلات مسکن مهر، مسکن روستایی، بافت فرسوده
14- علت بی‌توجهی به پرداخت تسهیلات مسکن روستایی و عدم پرداخت بازگشت اقساط مسکن مهر جهت تکمیل پروژه‌ها و عدم پرداخت وام در بافت فرسوده
15- چرا در حالی که باید از بخش خصوصی حمایت کنیم، خرید لوکوموتیو و تجهیزات توسط راه‌آهن و با ترک تشریفات انجام می‌شود، چرا تسهیلات به بخش خصوصی برای خرید داده نمی‌شود؟
16- پاسخ وزارتخانه به گزارش ماده 49 کمیسیون عمران مجلس چیست؟
17- آخرین اقدامات در خصوص متخلفین سقوط حادثه هواپیمایی آنتونوف 141 چه بوده است؟
18- در حالی که سخنگوی دولت از هدف‌گذاری دولت برای تولید سالانه یک‌میلیون و 800هزار واحد مسکونی خبر می‌دهد، برنامه وزارتخانه برای تحقق این هدف در سال 94 و سال‌های آتی چیست؟ چرا مجدداً طرح جامع تهیه شده است و این طرح چه موقعی نهایی می‌شود؟
19- چرا با وجود ایرادات قانونی در مورد اصلاحیه و افزایش مبلغ قرارداد شماره 10880 مورخ 84.12.3 موضوع خرید لوکوموتیو از شرکت مپنا اقدامات بعدی معمول شده است؟
20- موضوع واگذاری چندین قرارداد به شرکت ابن‌سینا چگونه است؟
21- وزارت راه به‌عنوان متولی صنعت حمل و نقل ریلی چه اقداماتی در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولیدات داخلی داشته است؟ عقد قرارداد خرید 500 دستگاه واگن به‌ارزش 730میلیون یورو از شرکت استادلر سوئیس توسط شرکت حمل و نقل ریلی رجاء با چراغ سبز چه‌کسانی صورت پذیرفته است؟
22- برقی کردن راه‌آهن تهران ــ مشهد به چه مرحله‌ای رسیده است؟ چرا تحرکی در دولت یازدهم نداشته است؟
23- چرا آزادراه قزوین ــ رشت بعد از 20 ماه از دولت یازدهم تکمیل نشده است؟
24- چرا برنامه قطار شهری بین شهرهای جدید و کلان‌شهرها متوقف شده است؟(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
ایرانی
Germany
۱۳:۵۳ - ۱۳۹۴/۰۴/۰۶
نمایندگان محترم مجلس خدا قوتتان دهد و با تمام وجود برای مستاجران دلسوزی كنید و به این پرونده رسیدگی نمایید، با توجه به مشغله خیلی خیلی زیاد وزارت راه، مسكن و شهر سازی جالب این است كه ایشان از كم كارترین وزراء دولت یازدهم می باشدكه خود رئیس دولت هم به این موضوع اشاره كرد، ایشان اصلاً و به هیچ وجه قابل مقایسه با وزیر دولت دهم جناب آقای نیك زاد نمی باشد. ایشان فقط با جمله این كه این طرح را ما قبول نداریم خیال خودش را از بابت خدمت به مردم راحت كرده است.
۰
۰

یادداشت

بیشتر
فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر