ادامه مذاکرات پس از مهلت تعیین شده

ظریف به تهران می آید و بر می گردد

معاون وزیر خارجه کشورمان در باره موضوع تمدید مذاکرات گفت : بحث تمدید الان در دستور کار ما وجود ندارد، بنای ما این است که تا زمان تعیین شده بتوانیم به یک توافقی برسیم و اگر لازم باشد چند روزی کار را ادامه می دهیم، تا در پایان به یک جمع بندی برسیم.
کد خبر: ۸۱۱۶۱۱
بنای ما این است که تا زمان تعیین شده به توافق برسیم

سیدعباس عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان درگفتگو با خبرگزاری صدا وسیما با ذکر اینکه تمام هیئت های معاونین وزرای خارجه کشورها هم به وین آمده اند، افزود: جلسات مداوم دوجانبه و چندجانبه با ایشان برگزار می شود. درقسمت های حساس موضوع، طبعا خود آنها هم بعضا مواضع متفاوتی با هم دارند که هماهنگ شدنشان کار سختی است و باید جلسات هماهنگی بین خودشان برگزار شود. درمجموع، کار به سختی و به آهستگی به پیش می رود.

وی افزود: نگارش،کار سختی است؛ بخصوص در این قسمت های آخر، بعضی از مشکلات عمده ای وجود دارد که هنوز مانع کار است ولی در جزییات و در بعضی از موارد عمومی پیشرفت های خوبی انجام شده است.

عراقچی درپاسخ به این سوال که یکی از اعضای 5+1 گفته است که حدود 90 درصد، درنگارش متن پیشرفت حاصل شده است ،گفت: نمی شود الان عدد و رقم گفت، همانطور که می دانید یک متن اصلی وجود دارد و چندین ضمیمه ، درهرکدام از اینها با درصدهای مختلفی به جلو رفته ایم و در خود متن اصلی نسبت به ضمائم ،پیشرفت ها بهتر بوده است.

وی افزود: ضمائم چون درگیر جزییات بسیار زیادی است، کار یک مقدار مشکل تر هست. نمی شود درصد خاصی اسم برد . بعضی از موضوعات هنوز مانده است و از نظر کیفی اهمیت بیشتری دارد و برخی از موضوعات هست که حل شده است و اهمیتش کمتر است .

عراقچی با اشاره به اینکه محمدجواد ظریف وزیرخارجه ایران شنبه وارد وین می شود، افزود: فکر می کنم روزهای شنبه و یکشنبه ملاقات های دوجانبه بین وزرای خارجه و بعضا چند جانبه برگزار شود و بعد دوباره کار نگارش ادامه پیدا خواهد کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها