معاون وزیر امور خارجه روسیه:

۹۰ درصد از متن توافق هسته ای آماده است

محمد جواد ظریف و همتایان انگلیسی، آلمان و فرانسوی او توافق کردند هیات های کارشناسی با جدیت به نگارش توافق جامع ادامه دهند تا در زمان مقتضی وزیران خارجه به مذاکرات وین بپیوندند.
کد خبر: ۸۱۰۸۵۵
توافق ظریف با سه وزیر اروپایی درباره مذاکرات هسته ای

به گزارش جام جم آنلاین، در این دیدار که روز دوشنبه در بروکسل انجام شد، ظریف و فرانک والتر اشتاین مایر، فیلیپ هاموند ، لوران فابیوس و فدریکا موگرینی آخرین روند مذاکرات هسته ای مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در پایان نشست با همتایان فرانسوی، آلمانی، انگلیسی و فدریکا موگرینی مسئول عالی رتبه سیاست خارجی اتحادیه اروپا در لوکزامبورگ ، گفت:اراده سیاسی در دو طرف برای پیشرفت وجود دارد. اگر این اراده سیاسی برای پذیرش واقعیت و پیشرفت برپایه آنچه در لوزان در مورد آن توافق شد، وجود داشته باشد، ممکن است که ما (این مذاکرات) را تا تاریخ تعیین شده و یا چند روز پس از آن پایان دهیم.

در این جلسه توافق شد که هیات های کارشناسی طرفین با جدیت کار را در وین دنبال کرده و در زمان مقتضی وزرای خارجه نیز به مذاکرات وین بپیوندند. روز دوشنبه ظریف همچنین با وزرای خارجه این سه کشور و هماهنگ کننده سیاست خارجی اتحادیه اروپا به طور جداگانه ملاقات کرد. موضوع هسته ای، مسائل دو جانبه و منطقه ای از محورهای مذاکرات ظریف در این دیدارها بود.(ایرنا-خبرگزاری صدا و سیما)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها