jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۰۹۷   ۰۷ ارديبهشت ۱۳۸۱  |  ۲۲:۰۰

کشتی طی 12 ماه سال در کشورمان با حجم سنگینی از مسابقات داخلی و بین المللی روبه روست در این میان تعداد قابل توجهی مسابقات بین المللی به مناسبت های مختلف برگزار می شود که هرکدام هزینه سنگینی را بر دوش دستگاه ورزش و فدراسیون کشتی قرار می دهد

در تراکم مسابقات بین المللی که در داخل کشورمان برگزار می شود، هیچ گاه از سرمایه گذاری و هزینه ای که صرف چنین مسابقاتی می شود، باتوجه به آنچه حاصل کشتی گیر می شود، بررسی دقیق و عمیقی نشده است و همچنین درباره کیفیت مسابقات و نحوه حضور تیمهای خارجی ، ارزیابی دقیقی صورت نگرفته است و همواره فقط در جهت برگزاری مسابقات بین المللی با حضور چند تیم بی اسم و رسم دار خارجی تلاش کرده ایم و کیفیت و بازدهی کار در دستور کار قرار نگرفته است.یکبار دیگر طی 3 روز، شهرستان نور به مناسبت گرامیداشت شهید عباسعلی ناطق نوری شاهد برگزاری مسابقات بین المللی بود و با وجود این که 9 دوره از عمر برپایی این جام می گذرد، کماکان نه تنها کیفیت فنی و استقبال تیمهای خارجی نسبت به گذشته ارتقاء نیافت ، بلکه حتی در قیاس با یکی دو دوره گذشته ، سطح کیفی مسابقات امسال جام شهیدناطق نوری سیر نزولی نشان میدهد.یکی از دلایل پایین آمدن سطح مسابقات بین المللی ، کثرت شرکت کنندگان داخلی بود؛ به حدی که حضور کم شمار میهمانان خارجی باعث شد تا اکثر مبارزات حساس بین جوانان کشورمان برگزار شود. ضمن آن که پایین بودن قابلیت های فنی و تکنیکی کشتی گیران شرکت کننده خارجی تا جایی محسوس و نمایان بود که در جمع 36 دیداری که در فینال و رده بندی برگزار شد، تنها2 کشتی گیر هندی در کشتی آزاد به مرحله پایانی راه یافتند و در سایر مبارزات شاهد دیدارهایی خانگی و تکراری بودیم.به هر صورت ، اگرچه برای بار نهم جام ناطق نوری دور از دسترس تیمهای خارجی به میزبان رسید، اما باید این واقعیت را بپذیریم که برگزاری این دست مسابقات بین المللی در داخل کشور از لحاظ کیفی و فنی نمی تواند رهاوردی برای کشتی کشورمان داشته باشد. مگر آن که کارگزاران فدراسیون کشتی و کمیته برگزاری ، مسابقات بین المللی را از حالت تشریفاتی درآورند و با اختصاص جوایز و دعوت از تیمهای مطرح ، این گونه مسابقات را به میدانی برای ارزیابی و تجربه اندوزی جوانان و آینده سازان کشتی تبدیل کنند. نفرات برتر کشتی آزاد: پنجاه کیلو: مصطفی امیر موسوی )ایران( پنجاه وچهار کیلو: یوکی شیوادوت )هندوستان ( پنجاه وهشت کیلو: مصطفی آخوندی )ایران ( شصت وسه کیلو: مهدی بیگدلی )ایران( شصت ونه کیلو: میثم امینی )ایران( هفتادوشش کیلو: ناطق بخشی )ایران( هشتادوپنج کیلو: سیدمیثم حسینی )ایران( نودوهفت کیلو: پیمان گل محمدی )ایران( صدوبیست کیلو: یاسر نورزایی )ایران (
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

یک انتخاب فوتبالی و چند نکته

روز گذشته شهاب الدین عزیزی خادم به عنوان رییس جدید فدراسیون فوتبال انتخاب شد. حسن روشن پیشکسوت فوتبال در اینباره یادداشتی در اختیار روزنامه جام جم گذاشت.

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

دشواری های ساخت فیلم ورزشی

 سینما می‎تواند یک پل ارتباطی بین فرهنگ و ورزش باشد. وقتی که فیلم‎های ورزشی ساخته نمی‎شود از جهات گوناگونی به ورزش هم کمتر پرداخته می‎شود.

درسی که پرسپولیس به ما داد

درسی که پرسپولیس به ما داد

تا به‌حال توی چشم‌های شیر زل زده‌اید؟! اگر این مطلب را می‌خوانید نشان می‌دهد که هیچ‌گاه در چشمان هیچ شیر زنده و آزادی زل نزده‌اید، چرا که چشم‌های شیر درنده پیش از دندان‌های او طعمه را از پای در می‌آورد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر