jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۰۹۶۳۷   ۲۹ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۸:۳۶

در پی طرح برخی مباحث درباره تصمیم وزارت بهداشت مبنی بر تاسیس داروخانه‌های زنجیره‌ای، رئیس سازمان غذا و دارو اعلام کرد که در این مورد اجماعی وجود ندارد.

برنامه‌ای برای تاسیس داروخانه‌های زنجیره‌ای نداریم

رسول دیناروند در گفت‌و‌گو با ایسنا،‌ در این‌باره تصریح کرد: ما چنین برنامه‌ای نداریم. در شورای سیاستگذاری دارویی طرح‌های متعددی ارائه و بررسی می‌شوند و برای نظرسنجی و نظرخواهی میان انجمن‌های داروسازان و نهادهایی که با طرح‌ها مرتبطند، ارسال ‌می‌شود. بعد از آن اگر اجماع حاصل شد،‌ طرح تصویب می‌شود.

وی افزود: درمورد راه‌اندازی داروخانه‌های زنجیره‌ای نیز اجماعی وجود نداشته و سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت قصد اجرای آن را ندارد.

وی در بخش دیگری از این گفت‌وگو در خصوص صادرات دارویی ایران با تاکید بر لزوم رسیدن به تراز مثبت دارویی و پیشی گرفتن صادرات از واردات، گفت: هدف وزارت بهداشت هیچگاه رسیدن به خودکفایی ١٠٠ درصدی در حوزه دارو نبوده و نیست.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه سال گذشته در حوزه صادرات دارویی رکورد زده‌ایم، اظهار کرد: یکی از موفقیت‌های وزارت بهداشت در سال گذشته صادرات دارویی نزدیک به 175 میلیون دلار بوده و این عدد بالاترین صادرات دارویی تاریخ این صنعت در ایران بوده است. ضمن اینکه در برنامه‌ای سه‌ساله قصد داریم این عدد را به 500 میلیون دلار برسانیم.

دیناروند برنامه درازمدت وزارت بهداشت در این زمینه را رسیدن به تراز مثبت عنوان کرد و گفت که در سال 1404 نسبت صادرات دارویی به واردات آن به مراتب بیشتر می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها