jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۸۰۹۰۳۲   ۲۷ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۰:۲۳

جام جم ورزشی: باشگاه پرسپولیس از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا به شدت جریمه شد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا پرسپولیس را ۸۸ هزار دلار جریمه کرد

کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) باشگاه پرسپولیس را به خاطر نقض بند 65 آئین‌نامه انضباطی AFC که همان رفتار ناپسند تماشاگران است، نقره داغ کرد.

این باشگاه همچنین به دلیل نقض قوانین تجهیزات AFC در سه بازی خود در رقابت‌های فصل اخیر لیگ قهرمانان آسیا به پرداخت جریمه نقدی محکوم شد. پرسپولیس پیش از این به همین دلیل در هفته دوم از رقابت‌های مرحله گروهی همین مسابقات جریمه شده بود.

جریمه‌های پرسپولیس به شرح زیر است:

* بازی پرسپولیس مقابل النصر عربستان در تاریخ 8 آوریل 2015

موارد نقض شده: استفاده از وسیله‌های آتش‌زای متعدد قبل و در جریان بازی، انداختن نور لیزر در چشم بازیکنان حریف و نمایش بنرهای سیاسی متعدد.

جریمه: 18 هزار دلار آمریکا

* بازی پرسپولیس مقابل الهلال عربستان در تاریخ 19 مِی 2015

موارد نقض شده: استفاده از وسیله‌های آتش‌زای متعدد قبل و در جریان بازی، انداختن نور لیزر در چشم بازیکنان حریف، پرتاب سنگ به بازیکنان حریف و نمایش بنرهای سیاسی متعدد.

جریمه: 30 هزار دلار آمریکا. اگر رفتار تماشاگران‌ پرسپولیس در دو سال آینده تکرار شود این تیم در اولین بازی‌ خود در رقابت‌های آسیایی بدون حضور تماشاگر به میدان خواهد رفت.

باشگاه پرسپولیس همچنین به دلیل نقض بند 6 آئین‌نامه انضباطی AFC در نقض قوانین تجهیزات که پوشیدن پیراهن‌های اسپانسر غیرمجاز در سه نوبت در دیدارهای النصر عربستان - پرسپولیس، پرسپولیس - النصر عربستان و پرسپولیس - بنیادکار ازبکستان بود به پرداخت جریمه نقدی 40 هزار دلار آمریکا محکوم شد.

بدین ترتیب باشگاه پرسپولیس در مجموع 88 هزار دلار جریمه شد. (تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

خاطره شیرین گوچی و کره‌جنوبی

وقتی حرف بازی ایران و کره‌جنوبی پیش می‌آید، ناخواسته یاد سال 2014 و آن بازی نوستالژیک اولسان می‌افتم که رضا قوچان‌ نژاد دروازه‌ حریف را باز کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها