jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۰۷۹۹۹   ۲۴ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۸:۳۲

رییس جمهوری در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان خراسان شمالی:

برای برداشتن تحریم تلاش می‌کنیم اما سرخم نخواهیم کرد

رییس جمهوری در دیدار علما، ایثارگران و برگزیدگان استان خراسان شمالی تصریح کرد: برای برداشتن تحریمها تلاش می کنیم اما در برابر هیچ ابرقدرتی سرخم نخواهیم کرد و ما فقط در برابر خداوند سر تعظیم فرود می آوریم.

برای برداشتن تحریم تلاش می‌کنیم اما سرخم نخواهیم کرد


به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی روز یکشنبه در این نشست که در بجنورد برگزار شد، گفت: ما همه تلاش خود را بکار می گیریم تا با تحریم ظالمانه مقابله و مبارزه کنیم و در یک مذاکره ای که منطق بر آن حاکم باشد، منافع خود را پیش ببریم.

وی با تاکید بر اینکه مذاکره کنندگان ایرانی با منطق، اقتدار و قدرت در مذاکرات شرکت کرده اند و هرگز تهدید در میز مذاکرات نبوده است، گفت: ما راهمان را در مذاکرات ادامه می دهیم و البته به رغم تداوم تحریم ها ،با کمک مردم توانسته ایم قدم های خوبی در مسیر توسعه ایران اسلامی برداریم.

روحانی اظهارداشت: بخش عمده برنامه های توسعه ای کشور در همین شرایط تحریم آغاز شده و به پیش می روند و این حرکت ها در استان ها کاملا نمایان است.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود، انتخاب مردم در انتخابات سال ۹۲ را راه اعتدال و میانه روی دانست و اظهارداشت: افراط و تفریط تنها باعث ضرر مردم شده است و حضرت امام (ره) نیز هیچ موقع خشونت را نمی پسندیدند.

وی با اشاره به اینکه امام(ره) راه میانه و اعتدال را در نهضت اسلامی برگزیدند ، گفت: در انقلاب و دفاع مقدس، اعتدال را برگزیدیم و امروز هم باید اعتدال را برگزینیم و نمود این اعتدال در همه جا بویژه در توزیع امکانات و بودجه ها میان استان ها باید کاملا رعایت شود.

رییس جمهوری همچنین در ادامه با تاکید بر جایگاه زنان در کشور اظهارداشت: علم، ایثار، فداکاری و پاکدامنی و تقوا اساس است و مرد و زن بودن در دادن فرصت ها برای خدمت به کشور مطرح نیست و باید از توانمندی خانم ها برای مدیریت و توسعه کشور استفاده کنیم.

روحانی با اشاره به اینکه باید به حریم ها احترام گذاشت، گفت: هر جایی که حرمت حریم ها را رعایت نکردیم ،ضرر کردیم.

وی در ادامه با اشاره به فضیلت های ماه مبارک رمضان اظهارداشت: روزه درماه مبارک رمضان نیز برای اعتدال است. روزه تمرین صبر ، ایستادگی و مقاومت است و ماه رمضان برای این است که صبر و تحمل را بالا ببریم.

روحانی با تاکید بر اینکه همدلی و همزبانی با تحمل درست می شود، گفت: همدلی و همزبانی با اعتدال، اخلاق و محبت به یکدیگر محقق می شود و باید حریم بزرگان ، اقوام و مذاهب، مردم و محیط زیست محترم شمرده شود.

رییس جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد:دولت برآمده از اراده مردم است و در تحقق وعده هایش به مردم مصمم است.

روحانی گفت: مردم در انتخابات ۲۴ خرداد سال ۹۲ حماسه بزرگی را با حضور ۷۳ درصدی خودشان در پای صندوق آراء آفریدند. دشمن خیلی امید بسته بود که با توجه به فشارهایش به زندگی مردم ، آنان را از انقلاب و نظام ناامید و مایوس کند.

وی با اشاره به اینکه تلاش دولت این بوده که با مشورت با صاحبنظران راه درست را برگزیند، گفت: به مردم وعده داده بودم که تصمیمات خلق الساعه نگیرم و قول داده بودم در همه امور با صاحبنظران مشورت کنم، من به این عهدم پایبند بوده و هستم.

روحانی نقد و انتقاد از جانب مردم و صاحبنظران را نعمتی برای اصلاح امور دانست و افزود: البته نقد باید سازنده، منصفانه و با هدف تقویت امور و اصلاح و تقویت برنامه ها باشد. اساس نصیحت با تخریب مغایرت دارد.

رییس جمهوری با اشاره به اینکه "نبود شغل یک معضل در جامعه ما است"، گفت: برای اشتغال زایی باید استعدادها را جذب کنیم و اقتصاد ما هم باید اقتصاد دانش بنیان باشد و حرکت خوبی در این عرصه شروع شده است.

روحانی در ابتدای سخنان خود نیز استان خراسان شمالی را یکی از استانهای مرزبان و مرزدار با سوابق فرهنگی ، علما ،اندیشمندان و استعدادهای فراوان طبیعی دانست و گفت: هدف دولت از سفرهای استانی نشان دادن استعدادهای استان و کمک به توسعه این استانها در حد امکانات موجود است.

رییس جمهوری تصریح کرد:توسعه استان ، منطقه و کشور به دست مردم و نه به دست دولت است و دولت به عنوان خادم باید مسیر را هموار کند.

در ابتدای این مراسم نیز امام جمعه بجنورد، نمایندگان بانوان ، ایثارگران ، اهل تسنن و نخبگان استان دیدگاه های خود را تشریح و از سیاست های دولت تدبیر و امید حمایت کردند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر