معاون وزیر امور خارجه اعلام کرد

شروط ایران برای برقراری مجدد سفرهای عمره

«4 سال حبس و 1000 ضربه شلاق؛ مجازات ماموران متجاوز فرودگاه جده»

امیرعبداللهیان: حکم منتشره در روزنامه های عربستان سندیت ندارد

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با تایید برگزاری جلسه محاکمه دو مامور امنیتی فرودگاه جده که به دو نوجوان ایرانی تعرض کرده بودند، گفت که اخبار منتشره در این زمینه مبنی بر صدور مجازات چهار سال حبس و 1000 ضربه شلاق برای هر یک از متهمان، برای ما سندیت ندارد.
کد خبر: ۸۰۷۱۴۰
امیرعبداللهیان: حکم منتشره در روزنامه های عربستان سندیت ندارد

حسین امیرعبداللهیان امروز جمعه در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما افزود: جلسه نهایی دادگاه دو پلیس تعرض کننده به دو نوجوان ایرانی دیروز با حضور سرکنسول کشورمان در جده برگزار شد.

وی گفت: در این جلسه که دو متهم نیز حضور داشتند، پس از شنیدن توضیحات وکیل مدافع متهمان، دادگاه برای تصمیم گیری وارد شور شد.

امیرعبداللهیان با اشاره به انتشار برخی خبرها درباره محکومیت این دو پلیس متخلف در روزنامه های عربستان افزود: بر اساس این خبرها هر یک از این دو متهم به چهار سال حبس و هزار ضربه شلاق محکوم شده اند که ضربات شلاق با توجه به وضع جسمی متهمان و تشخیص پزشک در چند مرحله اجرا خواهد شد.

وی در عین حال تأکید کرد: اخبار منتشره در خصوص این رأی در روزنامه های عربستان برای ما سندیت ندارد و ما منتظر اعلام رأی رسمی دادگاه هستیم که قرار است هفته آینده به طور رسمی به سرکنسولگری ایران در جده اعلام شود.

معاون وزیر امورخارجه گفت: طبق قوانین عربستان 20 روز فرصت برای اعتراض به این حکم باقی است و احکام پس از رأی دادگاه تجدید نظر اجرا می شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها