jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۰۷۰۳۹   ۲۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۶

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در واکنش به خبر احتمال جاسوسی از مذاکرات هسته ای ایران و کشورهای ۱+۵، اطمینان داد که در این گفتگوها هیچگونه شکاف و یا رخنه امنیتی وجود ندارد.

واکنش آمریکا به جاسوسی اسرائیل از مذاکرات هسته ای

به گزارش سی ان ان، «جف راتکه» با اشاره به گزارش‌ های منتشرشده درباره جاسوسی احتمالی اسرائیل از مذاکرات هسته‌ای با ایران، گفت که مطمئن است در این مذاکرات «رخنه امنیتی» صورت نگرفته است.

وی همچنین اظهار داشت: واشنگتن از آغاز تحقیقات رسمی درباره این گزارش‌ها توسط سوئیس و اتریش آگاه است و با هر دو کشور روابط کاری نزدیکی دارد. ما در طول مذاکرات قدم‌ هایی برداشته‌ایم که اطمینان داشته باشیم جزئیات و مباحث، پشت درهای بسته باقی بمانند.

به دنبال انتشار گزارش‌هایی درباره جاسوسی سایبری اسرائیل از محل‌ های مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای ۱+۵، سوئیس و اتریش که دو میزبان این مذاکرات بوده‌اند، اعلام کردند تحقیقاتی را در این خصوص انجام می‌دهند.

این وضعیت در حالی است که رژیم صهیونیستی این گزارش‌ها را تکذیب کرده است. گزارش‌ها به خصوص از جاسوسی سایبری در هتل‌هایی که مذاکرات در آنها انجام شده، حکایت دارند.

یک عضو تیم مذاکره‌کننده ایران نیز پیش از این و در واکنش به این گزارش‌ها گفته بود که «صرف نظر» از این اخبار، مذاکره‌کنندگان ایرانی «همواره احتمال بالا و ریسک استراق سمع و جاسوسی را در نظر داشته و محتاط بوده‌اند».(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

کف مطالبات ایران

کف مطالبات ایران

آمریکا برای بازگشت به برجام باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند چرا که بدون لغو تحریم‌ها بازگشت معنایی ندارد، همان‌طور که رهبری تاکید داشتند ابتدا همه تحریم‌ها لغو شده و پس از آن باید خواستار بازگشت به برجام باشند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر