jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۸۰۷۰۳۷   ۲۲ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۱:۴۸

سفیر ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مطرح کرد

چرا آژانس به پیشنهاد ایران درباره سایت مریوان پاسخ نداد؟

سفیر ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با بیان اینکه مذاکرات هسته‌ای دشمنانی دارد به خصوص رژیم صهیونیستی، گفت: به همین دلیل آنها از هر تلاشی که بتوانند، فرو گذار نیستند و برای ما موضوع جاسوسی غیر منتظره نیست و نبوده است.

چرا آژانس به پیشنهاد ایران درباره سایت مریوان پاسخ نداد؟

رضا نجفی سفیر و نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص فعالیت سازمان‌های جاسوسی از محل مذاکرات هسته‌ای در برخی از کشورهای اروپایی گفت: مذاکرات هسته‌ای دشمنانی دارد به خصوص رژیم صهیونیستی که نمی‌خواهد این مذاکرات موفق شود.

وی در گفت‌وگو با خبرگزاری صدا و سیما در وین افزود: به همین خاطر آنها از هر تلاشی که بتوانند، فرو گذار نیستند و برای ما غیرمنتظره نیست و نبوده است.

نجفی با تاکید بر اینکه مذاکره کنندگان در طول مذاکرات همه اقدامات احتیاطی را اتخاذ کرده و می‌کنند، گفت: موضوع جاسوسی مطرح شده برای ما غیر منتظره نبود.

سفیر و نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ادامه داد: جمهوری اسلامی ایران اتهامات بی اساس و واهی تحت عنوان «ابعاد احتمالی نظامی» که مطرح می‌شود را به رسمیت نمی‌شناسد.

نجفی پس از پایان موضوع ایران در نشست شورای حکام گفت: بارها در موارد مختلف اعلام کردیم که اسناد درباره این ادعاها جعلی است و در جلساتی که با آژانس داشتیم این موضوع را همواره اعلام کرده‌ایم.

وی افزود: همچنین در نشست روز پنجشنبه به مورد اخیری که در دادگاه‌های آمریکا به عنوان عملیات و برنامه ملی رخ داده است، اشاره کرده و اینکه آنجا صراحت دارد که سازمان‌های جاسوسی علیه برنامه هسته‌ای ایران سند سازی می‌کردند و این را به عنوان شاهدی بر صحت صحبت‌های ایران مطرح کردیم.

نجفی گفت: ما اعلام کردیم که اگر آژانس در صحت اطلاعات خود اصرار دارد چرا از پیشنهاد ایران در مورد سایتی در منطقه مریوان استقبال نمی‌کند.

نماینده ایران در آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در این باره گفت: در گزارش آژانس آمده که در منطقه مریوان، ایران فعالیت‌های ممنوعه انجام داده و وقتی اعلام کردیم که ما حاضریم آژانس را به منطقه مریوان ببریم و به هر نقطه‌ای که می‌خواهد دسترسی مدیریت شده بدهیم، آژانس هیچ پاسخی نداد.

نجفی تصریح کرد: این نشان می‌دهد، اطلاعاتی که به آژانس داده شده، غلط است. ما یک بار دیگر این موضوع را در نشست مطرح کردیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج و بیانیه گام دوم انقلاب

بسیج یکی از مهم‌ترین مواریث امام و انقلاب ماست که توانسته در مقاطع مختلف خدمات گسترده‌ای به ایران عزیز داشته باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها