jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۸۰۶۷۲۳   ۲۰ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۸:۲۷

معاون امنیتی - انتظامی وزیر کشور گفت: بررسی ها نشان می دهد در حادثه مسمومیت تعدادی از زائران عربستانی مستقر در هتل توحید مشهد ، هیچ عمدی در کار نبوده است.

مسمومیت زائران عربستانی در مشهد عمدی نبود

حسین ذوالفقاری در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود: با دستور رئیس جمهور تیمی متشکل از وزارت بهداشت، وزارت اطلاعات ، وزارت امور خارجه ، سازمان گردشگری ، دادستانی و استانداری خراسان رضوی ابعاد این حادثه را بررسی کردند.

وی گفت: بر اساس تحقیقات تخصصی ، پزشکی به علت انتشار گاز سمی نوعی قرص برنج که برای سم زدایی و از بین بردن حشرات موذی در طبقه پنجم هتل استفاده شده بود ؛ این مسمومیت ایجاد شد.

ذوالفقاری افزود: به لحاظ حقوقی با ورود دستگاه قضا مدیر و چهار نفر از کارکنان هتل توحید مشهد بازجویی شدند.

وی گفت: آنان اعلام کرده اند به منظور دفع حشرات موذی از این قرص برنج استفاده کرده اند بدون اینکه از آثار و پیامد های ناخوشایند آن آگاه باشند.

ذوالفقاری افزود: در حال حاضر مدیر هتل مسئولیت این سهل انگاری را پذیرفته است و 4 نفر از کارکنان این هتل در بازداشت هستند.

وی گفت: برای درمان کامل ، اسکان و رسیدگی به وضع خانواده های زائران عربستانی اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

ذوالفقاری با اشاره به فوت سه کودک 2 تا 8 ماهه و یک نوجوان 12 ساله افزود: این خردسالان به علت ضعف بدنی نسبت به بزرگسالان بعد از استشمام گاز سمی منتشر شده از قرص برنج فوت کرده اند.

وی گفت: با توجه به درخواست خانواده های قربانیان این حادثه، قرار است این کودکان در حریم بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) به خاک سپرده شوند.

ذوالفقاری افزود: وزارت امور خارجه آخرین نتایج تحقیقات این حادثه را به مقامات سیاسی عربستان اعلام می کند.

وی گفت: در این حادثه از ناحیه هیچ شخصی در هتل یا غیر هتل هیچگونه عمدی برای مسمومیت در کار نبوده زیرا اصلا چنین اراده و قصدی وجود نداشته است.

معاون امنیتی -انتظامی وزیر کشور همچنین افزود: قرار است وزارت بهداشت آموزش عمومی تر مرتبط با این موضوع را برای همه مردم و سازمان گردشگری به صورت ویژه و تخصصی با برپایی کارگاه های آموزشی برای دست اندرکاران هتل ها و اقامتگاه های کشور برگزار کند.

137 زائر عربستانی صبح روز 16 خرداد امسال در طبقات 4 و 2 هتل توحید مشهد مستقر شدند .

بعد از 23ساعت علائم مسمومیت در برخی از این زائران مشاهده شد که بلافاصله به بیمارستان منتقل شدند که در نهایت ساعت 10 صبح روز 17 خرداد 4 نفر از آنان که خردسال بودند فوت کردند و 37 نفر دیگر نیز تحت درمان قرار گرفتند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکست آلودگی با تعامل مدیران

شکست آلودگی با تعامل مدیران

هوای بسیاری از کلانشهرهای کشور آلوده و ترافیک همچنان از مشکلات اصلی شهروندان است. با این حال در چند روز اخیر خبرها از کاهش ۱۰درصدی ترافیک صبحگاهی و ۱۳تا ۱۵درصدی ترافیک عصرگاهی در کلانشهر تهران حکایت دارد؛ اتفاقی که اگر تداوم داشته باشد می‌تواند به بهبود کیفیت زندگی در کلانشهری مانند تهران منجر شود زیرا کاهش ترافیک از آلودگی‌هوای تهران می‌کاهد و در بهبود سلامت‌روان شهروندان نیز بی‌تاثیر نیست.

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

دفاع از محیط‌ زیست با تفنگ پلاستیکی!

«سلاح محیط‌ بانان پلاستیکی است و آنها نمی‌توانند در برابر شکارچیان متخلف از آن استفاده کنند.» روایت‌هایی که در ادامه می‌آید این حقیقت تلخ را بیشتر آشکار می‌کند.

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

حمایت از خانواده، کلید بحران سالمندی

بدیهی است مساله جمعیت، پیش نیاز اساسی پیشرفت همه کشورهاست. در واقع هیچ اتفاقی، از پیشرفت‌های فناوری تا رشد علمی و صنعتی، بدون در نظر گرفتن نیروی انسانی ممکن نخواهد بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها