jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۰۵۰۹۷   ۱۶ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۳۶

شرف لقمان سخنگوی رسمی نیروهای مسلح یمن از اسارت شماری از نظامیان عربستان پس از انهدام مواضع ارتش متجاوز ریاض در مرز دو کشور از سوی نیروهای یمنی خبر داد .

شماری از نظامیان سعودی به اسارت یمنی ها در آمدند

به گزارش پایگاه خبری اخبار الساعه،سرهنگ شرق لقمان روز شنبه در نشست مطبوعاتی گفت: علت پنهان کردن موشک های سام این است که عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی . فراری یمن در جهت مزدوری برای عربستان اقدام به شناسایی محل نگهداری سامانه دفاع هوایی یمن و دیگر سلاح های استراتژیک از جمله موشک اسکاد برای عربستان متجاوز می کند.

وی علت تاخیر در پاسخگویی به تجاوز عربستان را همین امر عنوان کرد.

لقمان تاکید کرد که تاکنون سامانه دفاع هوایی یمن 5 هواپیمای متجاوز عربستان را سرنگون کرده است.

عربستان با ائتلاف 9 کشور عربی منطقه (به جز عمان) و آمریکا از ششم فروردین سال جاری حملات گسترده ای علیه کشور مسلمان و عربی یمن به اجرا گذاشت تا عبد ربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن جنبش مردمی انصارالله که امنیت شهرهای این کشور را تامین می کند، جلوگیری کند.

بر اساس آمار رسمی، در پی حملات عربستان به یمن تاکنون هزاران نفر کشته یا زخمی و دهها هزار نفر نیز آواره شده اند.

کارشناسان، حمله های عربستان به یمن و محاصره مردم این کشور را به جنایات رژیم صهیونیستی در قبال ساکنان غزه، تشبیه کرده اند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها